1 odpowiedzi

Sprawdź

jak wycenic instalacje elektryczne?

Benek 3 pkt dodane:

Temat wielokrotnie wałkowany, ale nigdzie nie znalazłem rzeczowej odpowiedzi. Jak radzicie sobie z wycenami instalacji elektrycznych? Pytam bo albo rzetelnie do tematu podejdę i wówczas taka wycena i rozmowa z klientem zajmuje kilka godzin a potem wycena według tych ustaleń zawsze wychodzi dużo drożej niż wyceny konkurencji. Znowu wycena z palca wzieta to potem robi się sztukę i ani ja nie jestem zadowolony z instalacji ani z zapłaty, ani klient finalnie nie jest zadowolony (zak u innych elektryków). Ale jak trzymam poziom to jest kłopot z pozyskaniem zleceń. Jak sobie z tym radzicie?

  • ajotnet 145 pkt

    Dawno przestałem liczyć od punktu, rozdzielki, puszki, pokrywki wyjścia 3 fazowe, 1 fazowe itp. To po prostu banał jakich mało. Najlepiej policzyć sobie czas do wykonania zadania oddzielnie materiał z marżą bo jak nie pasuje to niech inwestor sobie sam jeździ kilkanaście razy po kilka naście jak nie po kilkadziesiat godzin to może zrozumie że jak bezpiecznik kosztuje 10 pln to na półce w sklepie jak leży a u mnie 15-naście (bo tu przyjechał) po to że jazda po hurtowniach, przesiadywanie w aucie w trasie od-do wyszukiwanie dał niego tego czego sobie życzy to też jest czas pracy którego oczywiście nikt nie docenia a do zbiornika się nie sika ! 50% teraz marży trzeba dołożyć bo jak na materiale sobie sam nie zarobisz to nikt Ci tego nie da. Nawozisz się sprzętu, narzedzi, rusztowań, klamociarstwa pełne auto "za darmo", a tu godziny lecą ? Zus i Skarbowy to Tobie zapłaci za "gotowość" czy Ty jemu ?

    Ustal sobie że dzień Twojej pracy (6-8-10rbh) kosztuje ....... policz że zrobisz to i owo w dni 3-5-7 ? No i jazda autem do Niego i od Niego to też jest praca...