Odpowiedzi (6)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Hej, najprostszą alternatywą jak dla mnie ( nie wiem jakie masz oprawy) jest zakup "smart redukcji" do lampy LINK. SONOFF jest mega spopularyzowana marką, w sieci znajdziesz mnóstwo filmików jak się do tego zabrać. Przy takiej konfiguracji nie potrzebujesz (tak mi się wydaje) żadnego specjalisty. Wszystko możesz rozwiązać metodą prób i błędów.
-
Takie rozwiązania są połowiczne rozwiązania to żadna inteligencja. Należy na te elementy poszukać miejsca bo wszystko fajnie jak działa. Czasem nie trybi czasem się nie widzi i oby nie zaczeło żyć swoim życiem w najmniej nieodpowiednim momencie. Jest wiele czynników wpływających jak na zdjęciu czy te żarówki możesz ściemniać czy nie bo sprzęt nakupisz, a znów będziesz niezadowolony jak jesteś w tym temacie zielony...
-
Można to rozwiązać na wiele sposobów min tak jak napisali poprzednicy ale ja zaproponuje system XIAOMI lub Tuya.
Można zacząć od ich sterowników WIFI ale polecam zakupić bramkę zigbee któregoś z tych producentów a potem otwiera się przed nami świat prostego smart dom :)
bo poprzez dokupowanie odpowiednich akcesoriów możemy w łatwy sposób sterowca żarówkami, głowicami w grzejnikach, gniazdkami, listwami zasilającymi, roletami itp
i to wszystko z poziomu tabletu, smartphona jak i właczników -
Cześć! Inteligentna instalacja to nie zakup pojedynczej oprawy :) Realizacja automatyki budynkowej związana jest przede wszystkim z integracją poszczególnych funkcji domu w jedną całość. Taka instalacja ma za zadanie ułatwiać życie domowników. Dobrym rozwiązaniem jest np. zastosowanie elemetnów SUPLA. Więcej na ich temat znajdziesz w filmiku oraz na stronie producenta. Warto także zaprosić do domu dobrego elektroinstalatora :) Zdjęcie jednego poniżej ;P
-
Funkcjonalność sterowania oświetleniem jest podstawową funkcją każdego systemu inteligentnego domu. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje sterowania oświetleniem:
włącz / wyłącz ściemnianie RGB (sterowanie barwą światła)W zależności od możliwości jakie daje system inteligentnego domu, można sterować tradycyjnie za pomocą przycisku na ścianie, za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie, za pomocą dedykowanych paneli dotykowych lub za pomocą przeglądarki internetowej. Część systemów umożliwia sterowanie za pomocą pilotów lub sterowanie za pomocą komend głosowych.
Na pytanie Jak sterować światłem, nasuwa mi się jedna odpowiedź. Tak jak Ci wygodnie. Dobierz system, który spełni Twoje oczekiwania, przecież nie będziesz się dostosowywał do systemu ;-)
Najlepiej zakupić źródła LED zakładająć, że w miejscu montażu jest sieć WIFI : SMART+ WIFI
https://www.ledvance.pl/profesjonalista/produkty/smart-home/lampy-smart-home/smart-wifi-c6441
Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji lub pilotem