Planuję przeprowadzkę do Włoch. W większości mieszkań do wynajęcia, które oglądałam nie ma ogrzewania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze grzejników elektrycznych?
Odpowiedzi (10)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Ważna kwestia to dobrać moc grzejnika do powierzchni pokoju, około 100 W/m^2. Warto jednak kupić z nadwyżką mocy, bo izolacja pomieszczenia może okazać się niewystarczająca. Bardzo użyteczne jest zdalne sterowanie, możesz wtedy sterować ogrzewaniem będąc z dala od domu.
-
Warto zwrócić uwagę na możliwość zdalnego sterowania temperaturą, co umożliwi nagrzanie pomieszczenia przed powrotem do domu.
-
Myślę, że warto zwrócić uwagę na moc grzejnika jaki będzie Ci potrzebny w zależności od wielkości mieszkania/pokoju. Warto skorzystać z możliwości sterowania grzejnikiem przez WIFI jest to bardzo przydatne i komfortowe. Warto też zwrócić uwagę na tempo w jakim dany grzejnik się będzie nagrzewał oraz czy jest głośny czy cichy. Jeżeli nie jest to mieszkanie na stałe i możliwe są częste przeprowadzki warto spojrzeć na wagę i wielkość urządzenia aby ułatwić sobie przeprowadzki.
-
Mając do wyboru między grzejnikami na podczerwień, termowentylatorem a grzejnikiem konwekcyjnym – czyli piecem olejowym wybrał bym ten ostatni. Pierwsze nie wszystkie nadają się do pomieszczeń zamkniętych, nie wszystkie posiadają certyfikat bezpieczeństwa dla ludzi wystawionych na długotrwałą ekspozycję. Poza tym trzeba było by w ich przypadku mieć wiedzę gdzie i jaki zastosować. Przykłady takich grzejników : https://www.tim.pl/panel-grzewczy-na-podczerwien-600w-wifi-90-106/p/0001-00014-50096 i np. https://www.tim.pl/grzejnik-podczerwieni-we-line-900w-stalowy-bialy-bez-ramy-we900/p/0001-00017-00411 . Zaletą jest łatwość sterowania nimi na wszelkie sposoby i nawet zdalnie oraz szybkość nagrzewania. Trudno tez powiedzieć, tak w sposób jednoznaczny jak dobrać taki grzejnik do powierzchni jaka mają ogrzać no i oczywiście cena. Termowentylatory są w większości przypadków niewielkich rozmiarów https://www.tim.pl/termowentylator-stojaco-lezacy-2000w-bialy-vo0281/p/0004-00012-44784 lub w wykonaniu bardziej eleganckim https://www.tim.pl/grzejnik-konwektorowy-2000w-3-tryby-termostat-wentylator-extralink-lcv-06/p/0001-00016-00416 . Bardzo szybko można poczuć ciepło ale niestety okupione to jest sporym zużyciem energii. To ich podstawowa wada. Piece olejowe lub z elementem grzewczym podtrzymującym ciepło to coś co może być kompromisem grzewczym. Nieraz jak była taka potrzeba korzystałem z pieca olejowego https://www.tim.pl/grzejnik-olejowy-2000w-bialy-emerio-ho-105589/p/0001-00018-76095 . Zaletą tego systemu jest to że nie pobiera przez cały czas pełnej mocy, nie wysusza powietrza a jeśli zajdzie taka potrzeba z łatwością możemy zapanować nad wilgotnością powietrza. Istnieje możliwość łatwego sterowania i ciepło wyprodukowane przez ten rodzaj piecyka jest zupełnie innym niż w pozostałych przypadkach, jest wg mnie po prostu milszym. Nawet łatwo ogrzać sobie stopy czy ręce lub wykorzystać jeszcze do innych celów. Wada niestety są gabaryty i ciężar.
-
Warto zwrócić uwagę na termostat, jeżeli jest mechaniczny grzejnik ma nóżki i nie można zamontować go do ściany ! ; https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?q=grzejnik%20beta%20mecha&p=1&category=ALL&query
Z termostatem elektronicznym i programatorem można zamontować na uchwytach do ściany ; https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?q=grzejnik%20beta%20programator&p=1&category=ALL&
-
Jeżeli jest to mieszkanie do remontu, będzie wymiana paneli czy płytek można się zastanowić nad folia grzewczą(promiennik ciepła) lub są też promienniki ciepła w formie obrazów.
-
grzejnik olejowy nagrzewa się wolniej, jednak dłuższej trzyma temperaturę.
grzejnik ceramiczny nagrzewa się szybciej i sprawnie oddaje temperaturę.
I teraz moc grzania, Jaki masz pokój dobrze ocieplony? Grzejnik będzie głównym źródłem ciepła, więc warto dobrać trochę większą moc.
Dla bardzo słabo izolowanych pomieszczeń – od 150 do 200 W/m2;
Dla średnio izolowanych pomieszczeń od 100 do 150 W/m2;
Dla bardzo dobrze izolowanych pomieszczeń od 70 do 100 W/m2.
Powinny zainteresować cię tematy:
https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/jak-dobrac-grzejniki-elektryczne
https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/jakie-grzejniki-elektryczne-do-mieszkania
https://laczynasnapiecie.pl/blog/ogrzewanie-elektryczne-w-budynkach
-
Z grzejnikami z nadmuchem jak tu spać...
Najlepiej na WIFI i z aplikacją mamy kontrolę nad nim nawet jak nas w domu nie ma.
-
Dmuchawa - powinna posiadać ceramiczny wymiennik, opcja rotacji, opcja regulacji temperatury, 2 biegi ciepłe jeden zimny, czujnik wywrócenia.
Dmuchawa daje szybkie uczucie ciepła, jest głośna.
Grzejnik olejowy - mniejsze zapotrzebowanie na energię, dobry do długotrwałego grzania - ogrzewa konwekcyjnie.
Grzejniki promiennikowe - nie mam zdania.
Czytaj także:
Problem. Grzejnik nie stygnie
Powitajcie. Problem. Grzejnik. termostat na grzejniku nie zamyka o
Jaki grzejnik elektryczny?
Zastanawiam się nad zakupem grzejnika elektrycznego. Jaki grzejnik
jak odpowietrzyć grzejnik elektryczny?
Jak odpowietrzyć grzejnik elektryczny wypełniony cieczą? Dodam że n
Ogrzewanie łazienki: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki ł
Łazienki to pomieszczenia, które wymagają szczególnego podejścia do
Ogrzewanie elektryczne w budynkach – opis rozwiązań
Zastanawiasz się jaki rodzaj ogrzewania wybrać do Twojego domu lub
Kiedy wybrać ogrzewanie elektryczne?
Budujesz dom i masz mętlik w głowie, bo nie wiesz jaki rodzaj ogrze
Warto dobrać grzejnik odpowiedniej mocy do zakładanej powierzchni która wymaga ogrzewania. Będzie to podstawowym kryterium w doborze. Tak jak koledzy piszą, warto pomyśleć o zdalnym sterowaniu które umożliwi zagrzanie pomieszczenia przed naszym przyjazdem.