5 odpowiedzi

Sprawdź

Gniazdo elektryczne przy rozdzielnicy.

Jakub_wr 0 pkt dodane:

Cześć. Potrzebuję zrobić sobie gniazdo, może być natynkowe, zaraz koło rozdzielnicy żeby podłączyć tam router bezprzewodowy. Nie chcę ciągnąć kabli z innych gniazd bo są daleko. Miejsce na router w tym miejscu gdyż zaraz obok zostanie wpuszczony przewód ze światłowodem z kortyarza. 

Pytanie czy można coś takiego zrobić a jeśli tak to w jaki sposób. 

 • Jakub_wr 0 pkt

  Cześć. Dzięki za wszystkie sugestie. Ostatecznie gniazdo zamontowane zostało na przewodzie 3x2.5 i podpięte pod ostatni bezpiecznik na szybkozłączkę Wago. 

 • Jonhy222 1 pkt

  Wystarczy zwykłe gniazdo obok rozdzielnicy. Jesli gniazdo jest dedykowane pod ruter to zab. B10 i kabel ydyżo 3x1,5, ale lepiej daj zab. B16 i kabel 3x2,5 bo nie wiadomo do czego się je użyje w przyszłości.

 • Przemo81 0 pkt

  Przyklej do rozdzielnicy podwójne natynkowe połóż z 1m 3x1,5 YDY i podepnij faze pod B10 (najpierw je wyłącz) które masz w rozdzielnicy N do niebieskiego i PE do zielonożółtego jak nie chcesz dokupować kolejnego zabezpieczenia. to spokojnie wystarczy. Z regóły dobierając zabezpieczenie dobiera się pod przewód lub kabel żeby nie doszło do pożaru. To spokojnie wystarczy. 

 • ajotnet 117 pkt

  Nie ma z tym problemu daj gniazdo natynkowe dodaj zabezpieczenie, przesuń dzwonek i jak na roterek to 6A to i tak za dużo. Roterki chodzą na zasilaczach więc i PE może być zbyteczne, ale ja ostatnio nie montuje juz gniazd bez uziemienia bo każdy tak mówi że mu to nie potrzebne tam nic nie będzie to i po co te gniazda komuś a potem sie okazuje że laptopik ma wtyczke koniczynkę i problem.

 • Br3xPL 75 pkt

  Wywierć dziurę w rozdzielnicy, dajesz kabel 3x2.5 mm2. Niebieski na szynę, z przewodami niebieskimi, żółto-zielony na szynę z przewodami żółto-zielonymi. I teraz najważniejsze przewód brązowy, podłączasz go do wyłącznika nadprądowego B16. Którego? Twoja decyzja. Możesz wyłączać po kolei bezpieczniki i zobaczyć, który zabezpiecza najbliższy pokój, lub korytarz i tam go wpiąć. Wpinasz najzwyczajniej w świecie rozkręcasz GÓRNY zacisk i wpinasz kabel od gniazdka, oczywiście bez wypinana poprzedniego.  

  Możesz też kupić nowy bezpiecznik B16, ale sądzę, że to zbędny koszt.  

  W razie pytań pisz. Miłej pracy :D.