3 odpowiedzi

Sprawdź

Co powinna zawierać tablica informacyjna budowy?

Soprano 1 pkt dodane:

Rozpocząłem budowę domu i mam pytanie. Czy muszę mieć tablicę informacyjną budowy? Jeżeli tak, to gdzie powinienem ją umieścić, co powinna zawierać tablica informacyjna budowy i jak ją wypełnić?

 • Przepisy w tej sprawie mówią, że taka tablica powinna być prostokątna i mieć wymiary minimum 90x70 cm. Dodatkowo powinna być koloru żółtego.
  Informacje jakie powinny znaleźć się na tej tablicy to:
  -Rodzaj robót budowlanych, czyli w Twoim przypadku: budowa domu jednorodzinnego
  -Adres prowadzenia robót i numer działki
  -Numer pozwolenia na budowę, 
  - Imię i nazwisko kierownika budowy oraz numer do niego,

  Jeśli zakupisz taką tablicę, to tam jest wszystko wyszczególnione co jest potrzebne. Numery alarmowe zazwyczaj są już nadrukowane na tej tablicy. 

  Tablicę należy umieścić w granicy działki, w widocznym miejscu od strony wjazdu. 

 • tablica informacyjna budowy - Bing images

  Tutaj zdjęcia tablic dostaniesz w każdym markecie budowlanym na terenie kraju bez problemu

 • Tablice informacyjną o budowie, kupisz w niemal każdym markecie budowlanym lub hurtowni budowlanej. Najważniejsze dane jakie powinna zawierać to numer pozwolenia na budowę/ imię i nazwisko kierownika budowy oraz telefon kontaktowy do niego, numer działki na której budujesz dom. Warto również uzupełnić pozostałe dane jak imię i nazwisko inwestora oraz telefon kontaktowy. Pomoże to firmom dostarczającym towar, jak i w pozyskiwaniu ofert  na usługi czy materiały. należy wpisać również numery do Straży pożarnej i pogotowia ( obecnie dzwonimy na 112)Tablicę należy umieścić w widocznym miejscu na granicy działki od strony wjazdu. Oprócz tablicy budowy warto umieścić tablice informująca o zakazie wejścia, że jest to teren prywatny.

  Trochę inaczej ma się temat dużych inwestycji gdzie należy podać nawet max. ilość osób mogących przebywać na placu budowy.