4 odpowiedzi

Sprawdź

Co można zrobić z arduino?

Hetman 3 pkt dodane:

Szukam inspiracji co w domu można zrobić z arduino?

 • LukkiSto 0 pkt

  Przy pomocy tej platformy można zrealizować mnóstwo projektów, zarówno tych prostych, jak i tych dużo bardziej zaawansowanych. Od prostych zegarków, stacji pogodowych, małe roboty aż do ciekawej automatyki domowej. Ile osób, tyle pomysłów na wykorzystanie Arduino. Na różnych blogach publikowane są bazy DIY do tej platformy.

 • gelotek 0 pkt

  Arduino jest świetną bazą do nauki programowania ukladów wbudowanych 9mikrokontrolerów).
  Jego szerokie wsparcie w internecie mnogość przykładów projektów jego otwartość sprawia że jest idealnym środowiskiem za rozpoczęcie zabawy z mikrokontrolerami.
  Obecnie praktycznie kazdy producent mikrokontrolerów ( np. ST ) udostepnia EVK, które są kompatybilne ze środowiskiem Arduino.
  Zerknij na filmik może coś cię zainspiruje ;)
  Możesz też zrobić coś z automatyki domowej i np zintegrować z HomeAsistant ;) lub miernik ph do akwarium :)
   

 • Br3xPL 120 pkt

  Projektów jest naprawdę tysiące baa miliony i 99% projektów, które wymyślisz najprawdopodobniej już ktoś zrobił, co myśle jak dla nas dobrze. Duża baza wiedzy pomaga nam się poduczyć. Sam pracuje z Arduino jestem na etapie budowy samochodu sterowanego z aplikacji. Do nauki polecam ci Forbot mega mi pomogł, ksiązki i oczwiście youtube ( hindusi najlepiej tlumaczą :) ). Do połączenia się samochodu z telefonem użyłem HC-05, a do stworzenia aplikacji popularną stronę MIT App Inventor. W przyszłości planuje zrobić podświetleny stolik, który jak się postawi np. kubek na danym polu 10x10 cm czujnik to wygryje i zaświeci się dioda.

  Zegar link:https://youtu.be/8E0SeycTzHw 

  Forbot Zegar link: https://forbot.pl/blog/arduino-w-akcji-zegar-cyfrowy-wbudowany-w-polke-id41225

 • Przemo81 0 pkt

  Cześć, 

  Co tylko sobie zamarzysz , np stacje multimedialną w domu podpinasz twardy dysk stawiasz coś w rodzaju serwera i masz dostęp do multimediów i całego życia po wpisaniu hasła, możesz puszczaćc muzykę oglądać z tego filmy itp,

  Jeżeli masz na tyle chęci również dobrą opcją jest sterowanie całym domem - jednym słowem inteligętny system sterowania domem.

  Możesz zrobić otwieranie furtki z pilota lub bramy samemu wszystko kodując 

  Ogólnie jest to niedoceniany przez podstawowych zjadaczy chleba a  fantastyczny element życia elektroników i amatarów.