Przeczytano 495 razy

Arduino co to jest?

Kto w prosty sposób wyjasni mi czym jest adurino i co praktycznie mi to da?

Odpowiedzi (6)

 • Arduino da Ci dobrą bazę na początek zabawy z własnymi projektami elektronicznymi. Jest łatwy w programowaniu dzięki wykorzystaniu prostego języka C++ i łatwego w obsłudze środowiska programowania bogatego w biblioteki wszelakiego zastosowania. W skrócie dobre na początek nauki, ale o samych mikrokontrolerach niewiele się z nim nauczysz ;)

 • Arduino to zwykły układ scalony mikrokontrolera z wyprowadzonymi już portami na gniazda GoldPin

  Dostosowano uniwersalne zasilanie i wrzucono układ CH340 do łatwego programowania

  Polecam ale i odradzam, bo bazuje to na gotowych układach i niczego się nie nauczysz

  Lepiej samemu zbudować wszystko (zasilanie, kwarc, komunikacja, porty I/O, wiedzieć co to VccA itp.

  I programować przez zwykły konwerter RS-232 (najlpiej robic samemu) i wrzucac program przez komendy w avr-gcc

 • Arduino jest programoalnym sterownikiem, który możesz zaprogramować z poziomu komputera. Język programowania jest dosyć łatwy (okrojony c+). 

  Praktycznie da Ci to w miarę poznawania platformy znajomość jezyka programowania. Jeżeli potrafisz programować to zaznajomisz się podstawami elektroniki i sterowania układów automatyki.

 • Arduino może być wszystkim i niczym, wszystko zależy od pomysłu.  Ale od początku. Tak najprościej jest to moduł uruchomieniowy z wbudowanym mikrokontrolerem - jest ich na prawdę mnóstwo. Arduino świetnie nadaje się do nauki programowania, posiada przyjazne  środowisko i bardzo bogate wsparcie w postaci gotowych przykładów których w internecie jest od groma. Dodatkowo ilość rozszerzeń danych modułów też jest imponująca co czyni z Arduino na prawdę fajną platformę dydaktyczną.

 • Arduino to prymitywny, ale niezwykle łatwy do programowania komputer, dzięki któremu szybko można np: wykonać automatyczne sterowanie roletami czy moduł obsługujący oświetlenie w naszych domach.

  Istnieje wiele dodatkowych modułów, które moga rozszerzyć jego możliwości w miarę potrzeb. Jego programowanie nie jest trudne i odbywa sie za pomocą komputera.