Przeczytano 417 razy

Alarm integra

witam

Czy do alarmu integra bedzie mozna zamontować sterowanie roletami online będąc poza domową siecią WIFI?

7

Odpowiedzi

Odpowiedzi (7)

 • Tak oczywiście. Sterowanie roletami odbywa się poprzez moduł ETHM. INT-ORS. Jeden aparat to 8 wyjść. Na jedną roletę (lub blokrolet) potrzebujesz dwa wyjścia ( góra i dół) U mnie dodatkowo strują oświetleniem zewnętrznym.

 • Można. Należy centralę podłączyć do sieci lan za pomocą modułu ETHM-1plus lub sieci gsm za pomocą INT-GSM Lte. Należy też mieć INT-IORS to przekaźniki do których podłącza się silniki rolet. Sterowanie alarmem i roletami poza domem odbywa się za pomocą aplikacji Integra Control

 • Jeśli masz centralny przycisk to jak ajbardziej. Montujesz wtedy Supla SRW-01i masz dostęp do sterowania zamykaniem wszystkich rolet ze smartphone lub jak odpowiednio połaczysz to jeszcze z integry, Możesz też pod kazdym przyciskiem rolet zamontować ten moduł i mieć sterowanie każdą roletą z osobna ( tylko wtedy jest problem ze sterowniem centralnym - trzeba się trochę nadimnastykowac)

 • Tak można tylko czy wszystkie rolety schodzą do jednego pkt. najczęściej rozdzielnicy?

 • Czy ktos testował strowanie obwodami domowymi przez integrę?
  Kiedys był z tym problem, bo sterownie odbywało się z duzym opóźnieniem. Sterownie światłem było strasznie upierliwe, bo trzeba było czekać kilka sekund na załączenie obwodu po naciśnienięciu przycisku.

 • Cześć! To co mogę Ci polecić to zastosowanie sterowników rolet  (np. SRP-01 lub modułowych SRM-10 ZAMEL exta) i do centrali dodać moduł rozszerzeń wyjść przekaźnikowych INT-O (dobrze mieć na osobnej płycie sterowanie przekaźnikami, czasem nawet nie ma innego wyjścia bo niektóre wersje integry nie posiadają dostatecznej liczby przekaźników zabudowanych na płycie by sterować roletami oraz syrenami alarmowymi). Całość uzupełniasz modułem ethernetowym ETHM-1 Plus. Moduł umożliwi sterowanie wyjściami przekaźniowymi centrali, a wyjścia zasterują centralnie lub grupowo pracą rolet podając sygnał jako faza na wejścia sterowników rolet. Jeżeli masz tylko 4 rolety w domu to możesz zastosować bezpośrednio podłączenie zasilania napędów do modułu rozszerzeń INT-O, jednak nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie (sterowanie klawiszami musisz dać wówczas na wejścia centrali, a to sporo komplikuje).

 • Witaj,

  Oczywiście można. Potrzebny jest moduł ETHM.