7 odpowiedzi

Sprawdź

Satel Integra - inne rozwiązanie ?

Piernik 0 pkt dodane:

Dzień dobry

Zastanawiam się nad zarządzaniem roletami zewnętrznymi poprzez centralkę integry , oczywiście w połączeniu z alarmem . Sprawa dotyczy domku 120metrów ,  11 czujników wewnętrznych , 9 rolet zewnętrznych , dom w stanie surowym czyli można "szaleć" z okablowaniem . Czy macie doświadczenia co do tego rozwiązania  ?  Może zaproponujecie jakieś kontr rozwiązanie ?   Zależy mi na jedym systemi który można zarządzać poprzez aplikację mobilną .

Pozdrawiam

 • Satel okej mam sprawdzone wiele domków z tym systemem z przekaznikami ors do sterowania roletami jak i oświetleniem czy też bramami garazowymi.

  Jak i sterowanie oświetleniem czujnikami wewnętrznymi. Rolety sterowane z aplikacji integra kontrol lacznikami zwiernymi bądź manipulatorem tsi który ma ciekawy interfejs i nawet szybko chodzi.

 • Cześć! Ja proponuję zastosowanie prostych i niezawodnych sterowników rolet typu SRP-01 do każdego napędu rolet. Umożliwią one sterowanie lokalne za pomocą przycisku pojedynczą roletą. Sterowanie centralne, każdą grupą rolet z osobna,  proponuję zrealizować za pomocą sterownika supla SRW-01. Zalety rozwiązania:

  + każda roleta sterowana jest za pomocą przewodów, więc pewnie i niezawodnie
  + każda roleta sterowana jest lokalnie z przycisku, więc jest to intuicyjne
  + centralnie sterujemy grupą rolet za pomocą przycisku grupowego lub centralnego. Można zatem jednym "kliknięciem" zamknąć wszystkie rolety jednocześnie (np. za pomocą przycisku w salonie, przy wyjściu czy też w sypialni). Oszczędzamy więc czas.
  + ewentualna awaria pojedynczego sterownika nie eliminuje działania całego systemu ( co jest zagrożeniem w przypadku sterowania z centrali alarmowej)
  + ograniczamy ilość prowadzonych przewodów, ponieważ nie sprowadzamy wszystkich przewodów do jednego miejsca, tylko ciągniemy przewody w postaci łańcucha - od rolety do rolety. Takich łańcuchów tworzymy kilka, co zapewnia Nam racjonalne zarządzanie każdym łańcuchem z osobna i ogranicza prądy płynące w przewodzie neutralnym podczas rozruchu.
  + dodanie sterownika SRW-01 pod przycisk sterowania centralnego daną grupą umożliwia zdalne (z aplikacji) otwarcie rolet zgrupowanych razem z dowolnego miejsca na świecie. 
  + sterowanie grupą poprzez WiFi  (a nie każdą roletą z osobna) poprawia intuicyjność aplikacji mobilnej. 
  + zastosowanie sterowników z WiFi wyłącznie do sterowania grupami ogranicza ilość elementów WiFi w domu, a tym samym poprawaia przepustowość sieci, nie przeciąża pasm transmisyjnych i działa bardzo stabilnie
  + taka instalacja jest tania i łączy zalety rozwiązania rozproszonego, rozwiązania przewodowego, klasycznego oraz innowacyjnego - wpisującego się w nurt IoT. 

  Poniżej przesyłam schematy (źródło: www.zamel.pl) oraz filmik prezentujący sterownik SRW-01. Rozwiązanie dobre bo sprawne, tanie i POLSKIE :) Sam na kilku budowach zastosowałem i na razie działa sprawnie, a klienci są zadowoleni :)

 • Zamiennie możesz zastosować system F&HOME  firmy F&F. System ten pozwala na rozbudowane sterowanie wieloma urządzeniami również w sposób zdalny. Doradca firmy F&F z pewnością przygotuje projekt i dobierze urządzenia do potrzeb.

  Prosze również rozważyć system NETATMO firmy LEGRAND. Jesli potrzebujesz skontaktuję Cię z ich doradcą :-)