Remont i budowa

2021-04-30
Przeczytano 8 250 razy

Jak pogłębić studnię wierconą

Wywierciłem studnię z rur kanalizacyjnych fi160 ostatnie 2 m rury oszczelinowane - nacięcia wzdłuż - po 5cm co 5 cm rzędy co 5 cm, nacięcia na przemian. głębokość studni 5,5m wody 2,8m. planu

2021-05-12
Przeczytano 2 836 razy

Dyrektywa CPR

Witam Wszystkich, Czy ktoś może orientuje się do czego odnoszą się poniższe dyrektywy? Spotkałem się z tym w projekcie nadesłanym przez klienta YKYżo 3x4 zgodne z dyrektywą CPR YnDYpżo 5x6 zgodn

2021-03-10
Przeczytano 2 517 razy

Agregat prądotwórczy - jaki wybrać?

Staram się rozeznać temat agregatów prądotwórczych. potrzeby: betoniarka, spawarka, młot wyburzeniowy, czajnik elektryczny  - raczej nie jednocześnie. 1 faza powinna być w zupełności wystarcz

2021-05-12
Przeczytano 2 707 razy

jaki silnik elektryczny do rębaka?

Chciałbym zrobić rębak do kominka. Kupiłem taki od sąsiada taki co ma podłączenie do ciagnika Zetor a ja chcę go przerobić na elektryczny i nie wiem jaki silnik tam dobrać?

2021-05-04
Przeczytano 2 280 razy

Czy domową sieć internetową można wykonać w różnych topologiach?

Wykonuje sieć w moim domu i zastanawiam się nad tym w jakiej topologii ją wykonać. (magistrali; gwieździe; pierścienia). Prosił bym o zalety i wady każdej z tych topologii.

2021-04-30
Przeczytano 3 375 razy

U Basi ściany są z prefabrykatów keramzytowych, ponoć nie wymagają już tynków i są gotowe do malowania. Kiedy w takim razie wykonuję się instalację elektryczną w klasycznym budownictwie? Na jakim etapie? Zaraz po wymurowaniu czy tuż przed malowaniem na go

U Basi ściany są z prefabrykatów keramzytowych, ponoć nie wymagają już tynków i są gotowe do malowania. Kiedy w takim razie wykonuję się instalację elektryczną w klasycznym budownictwie? Na jakim e

2021-04-30
Przeczytano 4 552 razy

Renowacja drewnianych krzeseł - czym kleić i malować?

Mam w planach renowację starych derwnianych krzeseł ze szczebelkami. Krzesła klasyczne - mają wielki potencjał - jednak czas zrobił swoje - kołyszą się i są odrapane. Obecnie pokryte lakierem bezba

2021-04-30
Przeczytano 2 980 razy

Jak usunąć słup wysokiego napięcia stojący od lata na naszej działce? Zakład energetyczny nie ma służebności wpisanej w księgę wieczystą, poprzedni właściciel działki nie pamięta, kto ten słup zamontował. Lokalna firma obsługująca sieć elektryczną sugeruj

Jak usunąć słup wysokiego napięcia stojący od lata na naszej działce? Zakład energetyczny nie ma służebności wpisanej w księgę wieczystą, poprzedni właściciel działki nie pamięta, kto ten słup zamo

2021-04-30
Przeczytano 2 029 razy

Instalacja ogród

Chciałabym oświetlić mój ogród, ale boję się że nadmiar kabli w ogrodzie może być problematyczny. Czy istnieje jakiś prosty sposób oświetlenia rabat i pojedynczych drzewek na działce o powierzchni

2021-05-01
Przeczytano 2 691 razy

Oświetlenie tarasu.

Jakie oświetlenie wybrać? Taras w kształcie litery L wymiary 10x6. W czasie letniego grillowania jest trochę za ciemno. Jakie oprawy byście polecili?