4 odpowiedzi

Sprawdź

Jak usunąć słup wysokiego napięcia stojący od lata na naszej działce? Zakład energetyczny nie ma służebności wpisanej w księgę wieczystą, poprzedni właściciel działki nie pamięta, kto ten słup zamontował. Lokalna firma obsługująca sieć elektryczną sugeruj

KU-609513f168226 0 pkt dodane:

Jak usunąć słup wysokiego napięcia stojący od lata na naszej działce? Zakład energetyczny nie ma służebności wpisanej w księgę wieczystą, poprzedni właściciel działki nie pamięta, kto ten słup zamontował. Lokalna firma obsługująca sieć elektryczną sugeruję wypełnienie wniosku o usunięcie kolizji i czekanie. Czy można to jakoś przyspieszyć? Tym bardziej że słup zaopatruje w energię kolejne dwa domy a prąd do mojego domu płycie z innego miejsca.

 • LucasT 2 pkt

  Księga wieczysta, księgą woeczystą - nie musi być wpisu.

  Jeśli zakład energetyczny (jakikolwiek, nie musi być ciągłości jednego zakładu) korzysta w dobrej wierze z działki przez 25 lat, to już po ptakach.

  Najlepszym rozwiązaniem, z którego aktualnie korzystam, to zgłoszenie sie do zakładu energetycznego z prośbą o projekt usunięcia kolizji (projekt zewnetrznej firmy może zostać odrzucony, poprawiany w niesonczonosc itd).

  Zakolegowałbym się z kimś, kto tam pracuje przy okazji robienia projektu (ja nie żartuję) i starałby,m się aby kolizja została usunieta przy oakzji prowadzenia innych prac w okolicy.

  Są te plotki, że można walnąć mlotem w słup i kazać rozebrać jako zagrażający życiu. NIesttey prowadzą dochodzenie i za to są kary ponad 100 tys zł...

 • Gwozdziu944 150 pkt

  A może słup się już kruszy, odpada z niego beton lub cokolwiek innego? Wtedy to już jest zagrożenie życia i jak zadzwonisz z taką informacja to muszą się pospieszyć z tą sprawą.

 • GN 11 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Jeżeli bardzo Ci zależy - warto poszukać kancelarii specjalizującej się w takich sprawach.

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Niestety, w takich przypadkach nawet najlepszy elektryk nie pomoże. Trzeba pisać wytrwale i nieustannie, aż jednej ze stron się znudzi 😉 Życzę wytrwałości, bo warto.