11 odpowiedzi

Sprawdź

Przesunięcie slupa

Baniulek 0 pkt dodane:

Czy ktoś miał doświadczenia z przesunięciem słupa w ogrodzie? Słup betonowy, Stary, służebność przesyłu ustalona. Pytałem na różnych forach i nie dowiedziałem się niczego konkretnego.

 • Chyba jedynie przesuną Ci ten słup jeżeli będzie zagrażał życiu, nie doczekasz się przesuniecia

 • Nie chce cie martwic ale ja juz po podpisaniu papierow czekam ponad rok na przesunięcie słupa .....

 • Zależy ile chcesz za to wydać. Zakład energetyczny zrobi Ci kwotę że usiądziesz bo oni na tym muszą zarobić i wziąć na przetargu podwykonawcę. A sam podwykonawca jak będzie chciał to zrobić to projekt, uzgodnienia, odbiory itp... Też nie mała kwota i zalezy jescze jaki słup niskie do 1kV czy 20kV to trzeba wioske wyłączyć lub lepiej... Papiery, papiery i papiery... i czy chcesz naprawdę to zrobić i za ilę. Z naście lat wymienia lub wichura obali sama.

 • To jest słup niskiego napięcia, chciałbym to przesunąć o 6 m. Tyle że co roku przyjeżdża ekipa na oględziny słupa...

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Przesunięcie przez zakład praktycznie nie do załatwienia. Prywatnie, to zależy jaka linia..?Średnie..Niskie...? jest natomiast taki nieformalny sposób żeby zrobić to bez kosztowo,. Słupy uszkodzone, w szczegolności zagrażające życiu zakład musi wymienić, przy wymianie można go postawić w innym miejscu, oczywiście w granicach rozsądku czyt.nie przestawią go o 30m, tylko      np: o 5m. kwestia dogadania z ekipą która będzie go wymieniała a to raczej do załatwienia :) $$$$$$

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ciężki temat, najlepiej skontaktować się z radcą prawnym, zbyt wiele możliwości i kruczków prawnych. Na forach nic nie znajdziesz konkretnego. Jeżeli tak bardzo Ci przeszkadza, to chyba najlepiej zapłacić radcy prawnemu i niech sprawdzi wszystkie możliwe opcje. 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie.

  Musisz zgłosić się do ZE z prośbą o warunki przesunięcie słupa. Tylko się nimi nie przeraz,  tam będzie o tym, że masz zapewnić sąsiadom prąd na czas naprawy i zawieźć do ZE gruz po słupie  (Tak, tak). 

  Wtedy dowiedz się czy to w ogóle możliwe.

  Zapytalbym też w gminie jakie sa plany, może będą robić chodnik i zakopywac kable?

  Oczywiście cały koszt przesunięcia leży po twojej stronie. Ja bym radził wejść we współpracę z ZE, mają firmy które się tym zajmują. Współpraca z ZE sprawy, że chociażby projekt łatwiej przejdzie.

  Najważniejsze pytanie: jaki to słup? Niskiego? Średniego napięcia?