11 odpowiedzi

Sprawdź

Przesunięcie slupa

Baniulek 0 pkt dodane:

Czy ktoś miał doświadczenia z przesunięciem słupa w ogrodzie? Słup betonowy, Stary, służebność przesyłu ustalona. Pytałem na różnych forach i nie dowiedziałem się niczego konkretnego.

 • Mikel98 0 pkt

  Chyba jedynie przesuną Ci ten słup jeżeli będzie zagrażał życiu, nie doczekasz się przesuniecia

 • Darek1977 0 pkt

  Nie chce cie martwic ale ja juz po podpisaniu papierow czekam ponad rok na przesunięcie słupa .....

 • ajotnet 92 pkt

  Zależy ile chcesz za to wydać. Zakład energetyczny zrobi Ci kwotę że usiądziesz bo oni na tym muszą zarobić i wziąć na przetargu podwykonawcę. A sam podwykonawca jak będzie chciał to zrobić to projekt, uzgodnienia, odbiory itp... Też nie mała kwota i zalezy jescze jaki słup niskie do 1kV czy 20kV to trzeba wioske wyłączyć lub lepiej... Papiery, papiery i papiery... i czy chcesz naprawdę to zrobić i za ilę. Z naście lat wymienia lub wichura obali sama.

 • Baniulek 0 pkt

  To jest słup niskiego napięcia, chciałbym to przesunąć o 6 m. Tyle że co roku przyjeżdża ekipa na oględziny słupa...

 • Energo-Instal 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Przesunięcie przez zakład praktycznie nie do załatwienia. Prywatnie, to zależy jaka linia..?Średnie..Niskie...? jest natomiast taki nieformalny sposób żeby zrobić to bez kosztowo,. Słupy uszkodzone, w szczegolności zagrażające życiu zakład musi wymienić, przy wymianie można go postawić w innym miejscu, oczywiście w granicach rozsądku czyt.nie przestawią go o 30m, tylko      np: o 5m. kwestia dogadania z ekipą która będzie go wymieniała a to raczej do załatwienia :) $$$$$$

 • Inela -1 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ciężki temat, najlepiej skontaktować się z radcą prawnym, zbyt wiele możliwości i kruczków prawnych. Na forach nic nie znajdziesz konkretnego. Jeżeli tak bardzo Ci przeszkadza, to chyba najlepiej zapłacić radcy prawnemu i niech sprawdzi wszystkie możliwe opcje. 

 • LucasT 2 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie.

  Musisz zgłosić się do ZE z prośbą o warunki przesunięcie słupa. Tylko się nimi nie przeraz,  tam będzie o tym, że masz zapewnić sąsiadom prąd na czas naprawy i zawieźć do ZE gruz po słupie  (Tak, tak). 

  Wtedy dowiedz się czy to w ogóle możliwe.

  Zapytalbym też w gminie jakie sa plany, może będą robić chodnik i zakopywac kable?

  Oczywiście cały koszt przesunięcia leży po twojej stronie. Ja bym radził wejść we współpracę z ZE, mają firmy które się tym zajmują. Współpraca z ZE sprawy, że chociażby projekt łatwiej przejdzie.

  Najważniejsze pytanie: jaki to słup? Niskiego? Średniego napięcia?