Przeczytano 637 razy

Zabezpieczenia Eaton xPole Home do falownika w instalacji PV - wyrzuca zabezpieczenie

Cześć

Zaintrygowała mnie sytuacja na instalacji PV u zanjomego instalatora i jestem ciekaw, czy nie popełnił on gafy na zabezpieczeniu falownika, a sam interesuję się tym tematem. Otóż do zabezpieczenia inwertera Huawei zastosował abezpieczenie B6 3P wspomnianej serii, chodź zapewne seria nie ma nic do rzeczy. Inwerter pobiera 4,8A prądu i to zabezpieczenie wyrzuca podczas pracy układu. Czy tu nie powinna być zastosowana charakterystyka typu C, czy to zbieg okoliczności ze względu na ośnieżone moduły PV? Taki przypadek powtarza się na trzech identycznyc układach. Dodam, że na większych zestawach również stosuje zabezpieczenia o charak. B i dzała, jak należy.

Odpowiedzi (6)

  • W instrukcji montażu inwertera producent podaje jakie zabezpieczenie należy zastosować po stronie AC.  Prąd maksymalny 4,8A po stronie AC wskazuje, że to raczej mały inwerter o mocy 3-4 kW i tutaj producent zaleca zabezpieczenie 16A.  Zima i ośnieżenie modułów nie mają raczej wpływu na zadziałanie, prądy robocze nie będą zbliżały się do wartości maksymalnych. Wyłączenia mogą być spowodowane prądami łączeniowymi przy zanikach lub powrocie napięcia, podczas pracy w ciągu dnia.

  • Dziękuje za odpowiedzi :-)

  • Witaj, JA zastosowałem zabezpieczenie 3P B16A. Jak zauważyłem własnie takie zabezpieczenia p stronie AC są montowane w gotowych "skrzynkach" AC  i ACDC.

    Zabezpieczenie B6A jest zbyt małe bo w takim układzie prąd który płynie to w zalężności od mocy około 8 Amperów

  • W dokumentacji falownika znalazłem taką informację

  • Inwentery Huawei mają w instrukcji sugerowane zabezpieczenia.  Też sam falownik ma tabliczkę znamionową i tam jest jaki jest prad maksymalny.  Ale w instrukcji jest to opisane  strona AC jak i DC. Pytanie jaki to model i trzeba poszukać :)  Jeśli zabezpieczenie dobrane prawidłowo a wybija podczas pracy to problem.