6 odpowiedzi

Sprawdź

Wybija różnicówka.

Br3xPL 237 pkt dodane:

Witam w rozdzielnicy cały czas wybija mi różnicówka. Jak mogę odnaleźć usterkę? Na jednym RCD znajduje się cała instalacja.  

 • PAWEŁ1609 7 pkt

  Wyłącz wszystkie zabezpieczenie i zobacz czy wybija różnicówkę. Jeśli nie wybija to włączaj pokoleji zabezpieczenia aż ci wybije różnicówkę wtedy będziesz wiedział na jakim obwodzie szukać przyczyny

 • Deni 20 pkt

  Dokładnie jak przedmówca, lokalizować po kolei podnosząc wyłączniki nadprądowe. Przeważnie wybija z powodu urządzeń w których jest woda. Należy skontrolować na urządzeniach kostki przyłączeniowe, jeżeli jest tłusto po kilku latach to też będzie wybijać różnicowka. Jeszcze jedna ważna sprawa, jeżeli podczas podłączania w rozdzielce pomylą się przewody N i podłączymy fazę zza różnicowki a neutralny sprzed różnicowki. 

   

 • Mati.eventplus 15 pkt

  Najpierw skup się na zlokalizowaniu obwodu, na którym ta roznicowka wybija. Wszystkie nadpradowe wyłącz, podnieś roznicowke. Pojedynczo podnoś nadpradowe, jeśli na którymś wybije, będziesz mógł zobaczyć czy któryś  odbiornik podłączony do danego obwodu nie robi zwarcia.