Przeczytano 640 razy

Jak sprawdzić co zużywa baterie android?

Coś mi w telefonie chyba źle pokazuje zuzycie energii... Jaką sprawdzoną apke polecicie aby sprawdzić co zżera najwięcen baterii?

Odpowiedzi (5)

 • Wyłączyć aplikacje w tle i ustawić limit ja max 5. Nic innego żadne aplikacje tylko dane ściągają reklamy itd. Ewentualnie bateria już się kończy

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Swego czasu kiedy jeszcze miałem andorida używałem aplikacji Accu Battery. Pokazywała w miare miarodajne wyniki. Na początek jeśli zjada dość szybko baterię polecam sprawdzić czy nie masz włączonych usług lokalizacyjnych aplikacji w tle. Dla przykładu na (iPhone) włączenie aplikacji instagram z lokalizacją bateria zjada się w momencie tak samo aplikacjia Snapchat, która popiera na bieżąco lokalizację telefonu. Jeśli jest to możliwe w Twoim telefonie ustaw usługi lokalizacyjne jedynie podczas używania aplikacji. Przeprowadź proces optymalizacji telefonu. Jeśli nic nie pomoże, napisz dokładniej co to za telefon marka/model spróbujemy coś zaradzić :)

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Optymalizacja. Możesz też odinstalować niepotrzebne Apki. warto też zapuścić aktualizacje.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  na początek przeprowadź tzw optymalizacjcę. Bynajmniej taka opcja jest w Huawei. Wyłąca nieużywane apki i zwalnia pamięć. Jeśli nie pomoże to wejdź w ustawienia aplikacji i może trzeba będzie ręcznie zatrzymać jedną z nich.

 • Generalnie w ustawieniach masz opcje pielegnacja urzadzenia i tam jest informacja o bateri co i ile bateri zjadło w zadanym przedziale czasowym