2 odpowiedzi

Sprawdź

Tauron taryfa G11 Cena.

Amper 0 pkt dodane:

Witajcie. Pytnie jak w temacie- czy moge prosić kogoś kto ma Tauron (inni dystrybutorzy również mile widziani) ile aktualnie wychodzi stawka za kWh ze wszystkimi opłatami. Poprostu zerknąć na fakturę i podzielić kwotę do zapłaty przez ilość zużytej energii.

W czym jest problem? pokusiło mnie przeniesienie energii do innego operatora i o ile pierwszy rok gdzie była gwarancja ceny było w miarę ok. (taniej o parę groszy- ogólnie pomijalna kwota) to po czasie okazało się że płacę całkiem sporo.  (przynajmniej tak mi się wydaje) Aktualnie w koszt kWh wynosi 0,747 PLN. Dzwoniłem na Tauron sprzedaż ale odpowiedź wydaje mi się mocno naciągnięta ponieważ pani nie do końca była zorientowana ale powiedziała że kWh g11 w tauronie aktualnie wynosi 0,59PLN.

Odpowiedź jest o tyle ważna dla mnie, że rozważam zerwanie umowy i powrót do tauronu ale muszę to dokładnie policzyć czy mi się opłaca ponieważ karę na ten moment 550zł.

Pozdrawiam

 • Cześć, 

  jak miałbym cię zmartwić, to ceny prądu będą co roku rosły. A to za sprawą Unii, będą co roku dokręcać nam przysłowiową srubę byśmy odeszli od wegla, bo głownie tym są zasilane polskie elektrownie. Dziać się tak będzie do 2030 roku, bowiem wtedy mamy odejść całkowicie od węgla. I do tego dochodzi kilka innych opłat (opłata mocowa, jakościowa, kogeneracyjna), a i PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea i Energa-Obrót, czyli czterej najwięksi sprzedawcy energii wystąpili o podwyżkę taryf, tłumacząc to wzrostem cen na rynku hurtowym (czyli energii sprzedawanej gł. przez ich siostrzane spółki wytwórcze). W skrócie cena wzrosnie o około 150 zł w tym roku.  

  Może dość o opłatach czas przejść do konkretów. Przesyłam ci zdjęcie pokazujące średni miesięczny koszt gospodarstwa domowego dla zużycia 200kWh w taryfie G11 z uwzględnieniem kosztu dystrybucji (marzec 2021). A średnia cena prądu w polsce jest w przedziale 0,69 - 0,78 zł za kWh. Polecam stronę do obliczeń cen prądu: https://www.rachuneo.pl/cena-pradu

  Kto nie wie jakie są taryfy prądu to wyróżniamy ich kilka: 

  Pierwsza litera pokazuje nam, czy taryfa jest przeznaczona dla domu czy dla firmy:

  G - taryfa dla budynku gospodarczego,

  A - taryfa dla firm zasilanych z sieci elektroenergetycznych wysokiego napięcia,

  B - taryfa dla firm zasilanych z sieci elektroenergetycznych średniego napięcia,

  C - taryfa dla firm zasilanych z sieci elektroenergetycznych niskiego napięcia.

  Pierwsza cyfra oznacza "moc umowną" i dla taryf domowych zawsze wynosi "1"

   

  Druga cyfra oznacza liczbę "stref" czyli ile różnych cen prądu ma taryfa., Np. cyfra 2 oznacza, że będą dwie ceny prądu: wyższa lub niższa w zależności od godziny. W Polsce rzadko spotykane są inne taryfy niż jednostrefowe albo dwustrefowe.

  Czwarta litera

  w - "Weekendowa" Prąd jest tańszy nie tylko poza godzinami szczytu, tak jak w taryfie G12 "Nocnej", ale również od piątku wieczorem do poniedziałku rano.

  p/e - "Przedpłatowa" Dostaje się specjalny licznik prądu, który musi się "doładowywać" na zapas i zawsze płaci się za prąd z góry. Jeśli rachunek nie będzie uregulowany z góry, nie będzie prądu.

   

   

   

   

   

 • Nie zwracaj uwagi na kwoty za 1kWh tylko wszystkie jego składowe pozycje z FV. To stara taktyka jak w TVP INFO. O tym sie nie mówi bo kilowat jest przez URE pilnowana aby nie była za wysoka. Resztę opłat na FV nie są niczym reglamentowane i kontrolowane jak ktos wstanie lewą nogą bo to wolny rynek zapłacisz tyle że kapcie spadną mój znajomy za 11kW na taryfie budowlanej zapłacił 313 PLN o tym juz pisałem i drukiem tłustym że jeden kWh to koszt 29 PLN ! LICHWIA to pikuś !