19 odpowiedzi

Sprawdź

System SMART HOME ze zintegrowanym monitoringiem

KoszmarnyKarolek 0 pkt dodane:

Szukam systemu SMART HOME, ale chcę, żeby obsługiwał monitoring. Zależy mi na tym, aby kamery były tej samej firmy co system. Mam złe doświadczenia z łączeniem produktów różnych producentów. Na początku wydaje się to ok, ale ostatecznie urządzenia kiepsko współpracują… Czy istnieje coś takiego?

 • Wiem że również systemy Fibaro produkują swoje kamery. Jednak nie pracowałem na tym systemie i nie mam opinni na jego temat. 

 • @boss @Gwozdziu944 @ajotnet ze względu na dużą branżową imprezę w najbliższym czasie muszę swoją aktywność mocno ograniczyć. Zerknijcie na Netatmo Legranda - z Waszą wiedzą na pewno podpowiecie @KoszmarnyKarolek co i jak. Link poniżej

  https://www.netatmo.com/pl-pl/security 

 • Nie wiem czy ktoś produkuje urządzenia w tak szerokim zakresie. Podstawą jest zgłosić się do kogoś kto bardzo mocno siedzi w temacie. Możesz mieć urządzenia smart home zintegrowane w google home assistant czy alexa. To aplikacja która łączy różne systemy w jedno. Osobiście nie korzystam więc nie wiem jak z awaryjnością tego rozwiązania. Systemy inteligentnego domu rozwijają się bardzo szybko i jeśli jakaś firma zajmuje się tym na poważnie to musi spore nakłady przeznaczyć na rozwój tej technologii oraz znalezienie pozycji na rynku. Nie wiem czy ktoś by się pchał w monitoring tylko po to, żeby było to w jednej aplikacji, bo później dochodzi alarm, podlewanie trawnika, automatyczna kosiarka itp. 

  Na facebooku jestem w jednej grupie o smart home i ludzie co chwila piszą że np serwery TUYA padły, albo że coś nie działa jakieś dużej grupie użytkowników i co chwilę muszą coś resetować, coś odłączyć i podłączyć ponownie. Dla mnie nie o to chodzi przy instalacji inteligentnego domu, żeby co chwilę coś poprawiać. To ma być zainstalowane i działać. Dlatego przy rozbudowanej instalacji inteligentnego domu polecam skonsultować się z specjalistą w tej dziedzinie. Pomoże, doradzi a może i wykona jeśli będzie potrzeba. Oczywiście nie za darmo. 
  Możesz też poświęcić masę czasu na szukanie info w sieci co i jak i dlaczego to a nie tamto i finalnie wyjdzie jak wyjdzie. Jeśli jesteś hobbystą to jak najbardziej można podejść do tematu samodzielnie ale właśnie mogą być jakieś szczegóły których nie wyłapiesz, że coś już nie będzie wspierane, coś nie będzie kompatybilne. 

  Podsumowując:
  Ja nie znam systemu smart home który obsługuje monitoring, można to połączyć za pomocą google home assistant lub alexa. Polecam skontaktować się z kimś kto wykonuje instalacje inteligentnego domu, taka osoba na pewno doradzi.

 • boss 155 pkt

  Zadziwia mnie twoje pytanie. Nie wiem, czy taki system istnieje. Nawet patrząc na system KNX, kóry chyba najbardziej sie rozrósł na swiecie.... nie ma tam "jedno producenta" , cały system składa się z ogromnej ilości producentów certyfikownaych i niecertyfikowanych. I cała instalacja skłąda się z elementów róznych producentów. Oczywiscie, mozesz zrobic instalacje na bazie jednego producenta.... ale to będzie (może być) dość ubogie rozwiązanie. 
  Idea tego typu systemu plega na tym, że integrujesz różne urżądzenia w jeden system. 

  Ty pytasz o kamery... a ja dodam do tego... centrale wentylacyjną, domofon, panele LCD, pralkę, czajnik, panele fotowoltaiczne, system podlewania ogrodu, system kontrili i regulacji wilgotności w obiekcie, system alarmowy, detekcji pożaru czy detekcji niebezpiecznych gazów.... Wyobrażasz sobie,a by to wszystko pochodziło od jednego producenta ? 

  Jest wiele systemów automatyki domowej, ale wiekszosc z nich ma bardzo duze ograniczenia w zakresie integracji. O czym katalogi nie spominają. Czasem do systemu w obiekcie wstawia się komputer lub sterownik które mają za zadanie tylko i wyłącznie przeprowadzac komuniakcję w róznych standardach. 

  Pozostaje zapytać.... co znaczy, że kiepsko współpracują ? Myslę, że współpracują tak jak ktos to wykonał. A problem jest w jakości wykonania instalacji, w doborze rozwiązań. Tania kamera za 200 pln nie spełni wyrafinowanych oczekiwań. ALe wszystko zależy od potrzeb, oczekiwań....