Siemanko!
Znów przychodzę na forum wywołać małą burzę mózgów :)
Posiadam rolety firmy Krisspol. Roletami można sterować poprzez dedykowany sterownik WiFi Krisspol lub z przycisku dzwonkowego góra-stop-dół.
Szczerze mówiąc nie przemyślałem do końca sprawy z roletami i do ich zdalnego sterowania musiałbym używać oddzielnej apki
Chciałbym się dowiedzieć czy można podłączyć rolety do centrali Satel Perfecta i sterować nimi z apki satela. Dajmy na to, że chciałbym żeby wszystkie rolety podnosiły się w przypadku alarmu pożarowego lub opuszczały po włączeniu czuwania. Właściwie to chociaż jeszcze się za to nie zabrałem to rozumiem, że wystarczy podać tylko impuls przez przekaźnik sterowany z centrali. Tylko jak centrala ma rozpoznać czy po podaniu impulsu roleta będzie się podnosić lub opuszczać?
Odpowiedzi (6)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@AcTrucker: pytanie w jaki sposób zabudowany jest w rolecie sterownik? Mogę podać na swoim przykładzie bo kupiłem kiedyś roletową bramę garażową wyposażona w sterownik. Po około roku z przyjemnością wywaliłem z bramy fabrycznie montowany sterownik (miałem dość kłopotów z integracją) i zamontowałem inny. Wybrałem sterownik, który najlepiej spełniał moje oczekiwania a tamten dzięki OLX uszczęśliwił innego użytkownika :) W opisywanym przypadku jest prawdopodobnie taka sama sytuacja (ale mogę się mylić) i oryginalny sterownik może okazać się bardzo prosty w demontażu i wymianie na inny.
-
-
Jeśli chodzi o połączenie sterowania rolet do centrali to należy skorzystać z modułu INT-ORS. A co do wyboru kierunku centrala musi po prostu przesterować odpowiednie wyjście dla wybranego kierunku
-
Cześć!
W przypadku sterowania roletami z centrali Satel Perfecta i korzystania z aplikacji Satela do zdalnego sterowania, można to zrealizować za pomocą modułu wyjść przekaźnikowych dostępnego w centrali. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby osiągnąć to, czego oczekujesz:
Podłączenie rolet do modułu wyjść przekaźnikowych: Każda roleta powinna być podłączona do odpowiedniego przekaźnika na centrali Satel Perfecta. To pozwoli centrali na sterowanie roletami za pomocą impulsów.
Konfiguracja w centrali: Teraz musisz skonfigurować centralę Satel Perfecta, aby odpowiednio sterować roletami. To wymaga ustawienia reakcji na różne zdarzenia, takie jak alarm pożarowy lub włączenie czuwania. Centrala Satel powinna oferować narzędzia konfiguracyjne, które umożliwią Ci przypisanie odpowiednich akcji do przekaźników, które sterują roletami.
Aplikacja Satela: Po konfiguracji centrali, powinieneś móc korzystać z aplikacji Satela do zdalnego sterowania roletami. Aplikacja pozwoli Ci na podnoszenie i opuszczanie rolet, jeśli centrala jest odpowiednio skonfigurowana.
Co do kwestii rozpoznawania, czy roleta ma się podnosić czy opuszczać po otrzymaniu impulsu, jest to zazwyczaj kwestią programowania w centrali. Możesz przypisać różne akcje do przekaźników, na przykład przekaźnik 1 podnosi rolety, a przekaźnik 2 opuszcza je. Gdy centrala otrzymuje sygnał, np. z czujnika pożarowego, wykonuje odpowiednią akcję na podstawie wcześniej zdefiniowanych ustawień.
Warto pamiętać, że szczegółowa konfiguracja może różnić się w zależności od modelu centrali Satel Perfecta oraz dostępnych opcji programowania. Zalecam kontakt z producentem lub instalatorem systemu alarmowego, aby uzyskać dokładne instrukcje dotyczące konfiguracji i integracji rolet z centralą Satel Perfecta.
-
Cześć! ZAMEL ma bardzo fajny poradnik w którym opisuje różne praktyczne rozwiązania. Znajdziesz go pod linkiem:
https://zamel.com/user/katalog/katalog_sterowanie_roletami_2021_we.pdf
No i generalnie masz pełne wsparcie dostępne w zakładce wsparcie techniczne:
Na pewno będzie to pomocne w rozwiązaniu zagadnienia :)
-
pewno sie da ino trza miec odpowiednio centrala i rozszerzenia a jok ni to mozna to ogarnac na shutterbox do sterowania roletami a potem do satela podpiac actionbox i po temacie Tu pewnikiem @BleBox cosik dorzuci albo na exta @Zamel cosik pokombinowac i by bylo Mnie bleboxami zarazil @Piotr Bibik i tak corozki wiecej tego ludziom zakladam A i @F&F cosik pewnie dorzuci
Czytaj także:
Sterowanie roletami elektrycznymi
Klient ma mieć sterowanie roletami w domu. Chciałby mieć sterowanie
Sterowanie roletami okiennymi.
Jak sterować takimi roletami, czy trzeba kupować dedykowane rolety,
Sterowanie roletami
Witam Pytanie czy taki zestaw będzie ok do sterowania roletami
Inteligentny dom – jaki osprzęt elektroinstalacyjny wybra
Czym są kontaktrony? Co to przewody typu KNX/EIB? Na takie pytania
Sterowanie roletami okiennymi [infografika]
Rolety okienne dają nam poczucie bezpieczeństwa, regulują dostęp św
Jak dobrze i niedrogo zmienić instalację elektryczną w sy
Inteligentny dom kojarzy Ci się z dużymi wydatkami i inwazyjnym rem
No właśnie to wszystko wydaje się proste ale nie do końca. Chyba, że czegoś nie rozumiem.
Z rolety wychodzi 5 przewodów: L N PE czarny i biały.
Sterowanie przyciskiem dzwonkowym czyli chwilowe zwarcie (impuls) czarnego i białego powoduje akcje rolety. (Klik) roleta w górę (klik) stop (klik) roleta w dół.
Jeśli roleta dojedzie na górę do położenia krańcowego to kliknięcie powoduje od razu jej opuszczanie.
Podobno jest to najtrudniejszy scenariusz do integracji z systemem Smart home itp.
Na tych sterownikach Zamela widzę, że każdy sterownik ma wyjścia góra i dół.
Chyba że u mnie podanie N na przewód czarny lub biały wymusi ruch rolety odpowiednio w górę lub w dół ale musiałbym to sprawdzić a to dopiero za kilka dni bo jestem na wyjeździe 🙄 Wtedy byłoby to łatwe do ogarnięcia.