10 odpowiedzi

Sprawdź

Prosty zestaw do monitoringu

Jakub_wr 0 pkt dodane:

Cześć wszystkim,

Potrzebuję zamontować jakiś prosty system do monitoringu wokół nieruchomości.
kamerka nad garaż, na wejście, na ogórd.
Coś co nie zrujnuje kieszeni ale jednocześnie da minimum poczucia bezpieczeństwa i posłuży jako dowód przy ewentualnym zdarzeniu ( oby nie trzeba było )
Komunikacja z kamerami bezprzewodowa, minimum trzy kamerki + jakiś rejestrator obrazu.
Kompletnie nie znam się na tym liczę że naprowadzicie mnie na jakiś trop od czego zacząć poszukiwania. Są jakieś marki wiodące w tej kategorii?

Kilka lików z sieci co wpadło mi w oko i nad czym się zastanawiam:

https://ivel.pl/p6987,zestaw-do-monitoringu-rejestrator-4-kanalowy-lv-xvr44se-ii-4x-kamera-lv-al30ht-dysk-1tb-akcesoria.html?src=plamon&gclid=EAIaIQobChMI8YWJmJzw6wIVD9KyCh0dAA24EAQYASABEgL16PD_BwE

https://www.e-security.com.pl/zestaw-do-monitoringu-full-hd-4x-kamera-esbr-2084-rejestrator-cyfrowy-4-kanalowy-es-xvr7904-dysk-500gb-akcesoria.html

https://www.tim.pl/zestaw-do-monitoringu-rejestrator-nvr-4-kanalowy-wifi-4-kamery-ip-wifi-2mp-z-akcesoriami-ics-0404-0020

https://ivel.pl/p10895,hikvision-hiwatch-zestaw-monitoringu-rejestratory-cyfrowy-4-kamery-hd-ir-20m.html?src=plamon&gclid=EAIaIQobChMI8YWJmJzw6wIVD9KyCh0dAA24EAQYByABEgICEPD_BwE

 

 

 • ajotnet 149 pkt

  Czasem aby było ładnie w miarę widać w nocy należy podświetlić teren zasięgu kamer bo będzie czarno białe i mało widoczne kto i co i po co się kręci....

  Oszukamy siebie na cenie zakupu to i na jakości nie zyskamy.

  Taniego mięsa to i psy nie jedzą.

 • sebbla 0 pkt

  Dużo już zostało napisane. Ja dodam od siebie aby wypierać sprzęt markowy typu BCS, HK czy Dahua. Tylko i wyłącznie kabel, żadnego wifi. Kamery rozplanować tak aby nie było martwych stref. Rejestrator wybierać ze switchem poe. Załączam zdjęcie nocne z kamery BCS. Nie ma żadnego dodatkowego oświetlenia, tylko podczerwien z kamer. Tanie kamery nie dają takiego obrazu. 

 • automatykabudynkowa 4 pkt

  Ppzy okazji pytanie do autora co ostatecznie Pan wybrał i czy jest Pan zadowolony?

 • gelotek 0 pkt

  Polecam Hickvision

 • Redakcja

  Polecamy także lekturę – już nie w kwestach technicznych, ale prawnych – tekstu: Monitoring a prawo do prywatności.

 • Doradca Techniczny 5 pkt

  Ważna jest informacja, którą pan podał, a mianowicie, że zapis z monitoringu ma posłużyć jako dowód przy ewentualnym zdarzeniu. W sądzie należy przedstawić dowód, które będzie dobrej jakości i nie pozostawiający żadnej wątpliwości co do udowodnienia winy. Jeśli sąd będzie miał nawet najmniejsze wątpliwości co do nagrania to odrzuci przedstawiony dowód.

  Dlatego proponowałbym zastanowić się i dokładnie określić wymagania, które pozwolą dobrać odpowiedni i profesjonalny sprzęt, z którego będzie Pan zadowolony i nie będzie Pan żałował wydanych na niego pieniędzy.

  Bardzo dobre pytania zadał poniżej mój przedmówca.

  Ważne będzie tutaj umiejscowienie kamer oraz obszar nagrywania, które mają one uwzględniać. Warto również zwrócić uwagę na dokładność/rozdzielczość obrazu, który ma zostać zapisany (zarówno w dzień jak i w nocy). Czy sposób podłączenia monitoringu będzie bezprzewodowy czy przewodowy? Czy system monitoringu będzie współpracował z systemem alarmowym, który już może Pan posiada (jeśli tak to jaki), a jeśli Pan go nie ma, może warto się nad tym również zastanowić?

  Proszę przemyśleć temat. W razie pytań, wątpliwości proszę pisać.

 • Piotr Bibik

  Słowo klucz "i posłuży jako dowód przy ewentualnym zdarzeniu".

  Jesli mówimy o dowodzie, który może być użyty w sądzie to jest za mało danych aby móc coś zaproponować.

  Jaki obszar mają rejestrować kamery (jaki kąt widzenia)?
  Z jakiej odległości ma być rozpoznawalna np. twarz lub numer rejestracyjny samochodu?
  Jak umiejscowienie w stosunku do wschodów i zachodów słońca (aby słońce nie oslepiało kamery)?
  Z jakiego czasu nagrania mają być archiwizowane?
  Z tego co rozumiem kamery będą zasilane po kablu. Jaki kabel jest doprowadzony bo może okazać się że kablem zasilającym można przesłać również obraz np. PowerLine.
  Co w przypadku braku zasilania? Czy kamery maja mieć jakieś zasilanie awaryjne?
  Co w przypadku zakłócenia łączości Wi-Fi? Czy kamery maka mieć możliwość nagrywania obrazu na umieszczoną w niej kartę SD?
  Jaki obszar ma być widoczny w nocy? Należy odpowiednio dobrać podświetlenie IR.
  Jesli obraz ma być ewentualnym dowodem w sądzie to warto wiedzieć że sądy często odrzucaja materiał dowodowy ze względu na niską jakość. Sa pewne wytyczne które musi spełniać materiał filmowy aby sąd dopuścił taki dowód (teraz nie mam ich pd ręka ale jak znajdę to dorzuce do wpisu).

  W związku z tym proponuję dokladnie okreslić oczekiwania i dopiero wówczas dobierać sprzęt który sprosta wymaganiom. W innym wypadku wydane zostaną pieniądze, a w razie potrzeby i tak nagranie nie będzie przydatne. 
   

 • boss 4 pkt

  Wtrące swoje trzy grosze :) 

  Jak się na tym nie znasz, to polecam zestawy gotowe. 
  Wybierając kamery lub zestaw nie polegaj na liście parametrów, bo one są często nieprawdziwe, zwłaszcza te tańsze "no name". 
  Każda kamera dobrze działa jak ma obiekt oświetlony mocnym i jednorodnym światłem. Zabawa zaczyna się w chwili, gdy chcesz zobaczyć obraz z nocy, gdzie kamera patrzy na ulicę i w obrazie ma lampę, która świeci całą noc. Z tym nie każda już sobie poradzi.
  Druga sprawa, obraz z kamer w nocy zawsze porównuj i oceniaj z widocznym ruchomym elementem. Moze to być człowiek, samochód. Kiedys (za czasów kamer analogowych)  nagminne było prezentowanie kamer z nocnym obrazem statycznym. A dlaczego ? Aby obraz z kamery był dobrej jakości były one często tak poustawiane, że przechodzący człowiek wyglądał jak rozmyty duch. 

  Osobiście poleciłbym kupić taki zestaw, tkóry możesz zobaczyc z nocnymi nagraniami. SKlepy, firmy czasem udstepniają podgląd z kamer. Moża zobaczyć jak wygląda obraz.

  Kamery Wi-Fi to nie jest najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze rabuś-profesjonalista wie jak im zaszkodzić. Po drugie każda kamera generuje spory ruch w paśmie. KIlka kamer na domu potrafi zaśmiecic pasmo Wi-Fi na tyle, że pojawiają się problemy z użytkowaniem internetu w domu (oczywiście po Wi-Fi). CO kabel, to kabel.
  Zastanów się, czy nie nie dałbyś rady powciskać przewodów do kamer ? Zasilanie i tak musisz do nich doprowadzić. To chyba 5 milimetrowa skrętka też się zmieści. :)  Zwłąszcza, że skrętka załatwi Ci i sygnał i zasilanie.
   

 • EL-ROJ

  Cześć! 

  To co możesz zastosować, to bardzo prosty i tani, już skonfigurowany system np. ZAMELa: 

  http://zamel.pl/pl-PL/produkty/gardi-systemy-bezpieczenstwa/systemy-monitoringu-bezprzewodowego-ip-wi-fi/zmb-01

  Jest to rozwiązanie dla kogoś kto się na tym nie zna, a chce mieć coś prostego na jakiś czas.

  Druga możliwość to np. kamery konsumenckie IMOU. Tej opcji jednak nie polecam - brak możliwości integracji z rejestratorem sprawia, że nie jest to opcja sensowna (choć tania). 

  Ja jednak najbardziej poleciłbym Ci zastosowanie kamer sensownych jakościowo, np. KAMERA IP DAHUA IPCHFW2531S-S-0280B-S2

  jest to wydatek ok. 700 zł brutto. 

  Do kamery potrzebujesz rejestartor IP, okablowanie i switch PoE do zasilania. Całość uzupełniasz dyskiem. Łączny koszt to ok. 3000 - 3500 zł. 

  Dlaczego takie rozwiązanie polecam? Bo to rozwiązanie na lata. Będzie działać sprawnie i długo, a Ty zapominasz o problemie. Tanie zamienniki pożyją kilka lat i co potem? Będziesz jeszcze raz ponosił koszty montażu? Można, ale po co? Ja bym wybrał właśnie tę opcję :) 

  P.S. W linku ciekawe porównanie rozdzielczości różnych kamer IP