Witam , pytanko co do pomiarów . Budynek z lat 80 tych była wymieniana cała instalacja elektryczna (przewody , rozdzielnica , itp)
Jaką stosować normę co do pomiarów ? Aktualną czy z tych lat 80 tych ?
Brak przepięciówki , różnicowy jest ?
Pozdrawiam
Odpowiedzi (2)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Bartłomiej Jaworski: @wedo Pozwolę sobie dorzucić akt prawny nakazujący stosowanie SPD i nie tylko.
-
Czytaj także:
Pomiary elektryczne w 30 letnim budynku szkolnym
Mój klient ma zlecenie na wykonanie pomiarów elektrycznych w szkole
Pomiary okresowe instalacji odgromowej
Jak wiadomo instalacja odgromowa (piorunochronna) podlega okresowym
Oprawy profesjonalne Philips Ledinaire - teraz z 5 letnią
Dzień dobry!Bazując na ponad 125 letnim doświadczeniu oraz chcąc up
Przeglądy instalacji elektrycznej: okresowe i odbiorcze,
Od czasu do czasu słychać w mediach szokujące informacje o pożarze
W jaki sposób prawidłowo wykonywać okresowe pomiary insta
W tym artykule koncentrujemy się na znaczeniu bezpieczeństwa instal
Pomiar instalacji elektrycznej w praktyce – jak wykonać?
Pomiary instalacji elektrycznej to ważny proces techniczny, który p
@wedo
Dzień dobry,
w przypadku modernizacji i przebudowy należy stosować się do obecnie obowiązujących przepisów.
Tylko w przypadku remontów możemy stosować się do starych przepisów (ale nie musimy).
Co do ogranicznika, to od roku 2002 istnieje obowiązek ochrony instalacji przed skutkami wyładowań atmosferycznych
źródło: https://kanalelektryczny.pl/wylacznik-roznicowopradowy-budowa-i-zasada-dzialania/
https://kanalelektryczny.pl/ogranicznik-przepiec-budowa-i-zasada-dzialania/