4 odpowiedzi

Sprawdź

Pomiary elektryczne w 30 letnim budynku szkolnym

Robert 1 pkt dodane:

Mój klient ma zlecenie na wykonanie pomiarów elektrycznych w szkole podstawowej oddanej do użytku przed rokiem 1990.

Budynek nie posiada wył ppoż , ochrony przepięciowej , ochrony przeciwporażeniowej wydzielonych obwodów ani oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.

Czy są jakieś wytyczne wg których klient może podjąć działania i dostosować instalację elektryczną do obowiązujących norm ?

Czy obowiązują przepisy z roku w którym budynek został oddany do użytku?

  • Br3xPL 134 pkt
  • Szymon001 0 pkt

    Warto dobrze się zastanowić zanim podejmie się takiej pracy. Może kiedyś ludzie patrzyli na taki temat inaczej ale dziś najważniejsze jest bezpieczeństwo i naddatek w szkole. Jest wiele zagadnień odnośnie norm obowiązujących budyni użyteczności publicznej. Podstawowe określi np strażak. 

  • ajotnet 145 pkt

    A jak były robione przeglady 5-letnie przez ostatnie dziesiątki lat ?

  • M&M Elektryka 0 pkt

    Witam. Jest to dziwna sprawa, ponieważ instytucje typu szkoła , przedszkole itd. Mają jasno określone przepisy, że wymagany jest p.pożarowy wyłącznik prądu, oświetlenie awaryjne ect. ze względu na swoje przeznaczenie i kubaturę. Instalacje wewnętrzne w 95% są stare, nie ulega to wątpliwośći jednak w/w rzeczy powinny się tam znajdować ponieważ są narzucane odgórnie przez przepisy. Może w tej szkole ktoś ma dorby uklad z sanepidem ? Pomiary można wykonać i skwitować je odpowiednią notą, ze poruszone kwestie się nie zgadzają i należy je wykonać w określonym terminie. Pozdrawiam, elektryk niepołomice