Przeczytano 110 razy

Odpowiedź na usunięty wątek

Ponieważ jeden z użytkowników usunął wątek, a być może inni chcieliby się zapoznać z moją odpowiedzią postanowiłem założyć nowy już nie do usunięcia 😎

Na początek, Kolego @Mateusz234@Tomek345 czy jak tam jeszcze się nazwiesz, bardzo nie w porządku się zachowałeś usuwając swój poprzedni wątek do którego się odniosłem. Nie do końca rozumiem co tak bardzo Cię w mojej odpowiedzi uzaziło decydując się na taki krok zwłaszcza, że co napisałem było w dobrej wierze, a ewentualna krytyka zakładając warta Twojej uwagi była bardzo powściągliwa i merytoryczna. W takim razie dla zainteresowanych napiszę jeszcze raz, otóż w odpowiedzi poruszyłem zasadność Twoich zapytań, które są powielane, a otrzymując mniej lub bardziej pomocne odpowiedzi nie wyciągasz żadnych wniosków.

Po analizie Twoich wątków każdy fachowiec domyśli się na czym polega zlecona robota i niestety nie zastanawiasz jak ją technicznie i prawidłowo wykonać o bezpieczeństwie nie wspomnę, pytasz natomiast o kwestie które dla nawet początkującego elektryka są jak posmarowanie bułki masłem, pytasz o pojedyncze niuanse np. AlCu zupełnie nieadekwatne do zadania które próbujesz „rozgryźć” i wykonać. a odpowiedzi i tak jakoś nie docierają https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/laczenie-alu-cu Pomijasz natomiast inne ważne kwestie, o których z uwagi na ich złożoność w tym wątku wspominać nie będę.

Po wyciągnięciu wniosków stwierdziłem, że najprawdopodobniej z elektryką chyba nie do końca jest Ci po drodze i zasugerowałem zgłębianie najpierw wiedzy teoretycznej choćby poprzez korzystanie z publikacji, webinarów itp. których w sieci jest zatrzęsienie, trzeba tylko wybrać te naprawdę wartościowe, praktykę natomiast zaczynać od zadań mniej skomplikowanych, a najlepiej pod okiem doświadczonego fachowca. Miałeś już doskonały przykład wykonawstwa instalacji, której podejmować się nie powinieneś https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/plomby

Szczerze nie wyobrażam sobie prawidłowej realizacji zadania, którego jak sugerują Twoje wątki się podejmujesz. Z takiego jak na to wygląda „KLEJENIA” instalacji nic dobrego wyjść nie może. Decydując się na tak kosztowne przedsięwzięcia jak PC i PV warto zainwestować w porządną modernizację całej instalacji inaczej skutki mogą być zatrważające nie tylko pod względem kosztów, ale przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWA Zdawkowo piszesz tylko o przekrojach, wspomnianym ALCu i jakichś dziwnych nie wiadomo w jaki sposób dobranych zabezpieczeniach, a to już jest po prostu przerażające:

Mam przewód do domu asxsn 4 x 25 mm2 od garażu gdzie mam licznik W garażu uziemienie Czy mogę powiesić jeszcze 2 x 25 mm2 aby puścić uziemienie Układ sieci tn-c Ale do pompy ciepła potrzebe osobne uziemienie”

Nikt nie ma zamiaru w jakikolwiek sposób zniechęcać Cię do zawodu i nie ma się na co obrażać, a do konstruktywnej krytyki podejść z zastanowieniem i przede wszystkim trzeba mierzyć siły na zamiary, zaczynając od podstaw bez rzucania się na głęboką wodę, bo może skończyć się to naprawdę źle. Weź sobie proszę do przemyślenia co zasugerowałem i daj żyć w pełni zdrowia sobie i innym.

Przy okazji do @Redakcja nie było kiedyś możliwości usuwania opublikowanych wątków?

Odpowiedzi (2)

Czytaj także:

Pytanie za 10 tys. :) kto zna odpowiedź ?
Społeczność

Pytanie za 10 tys. :) kto zna odpowiedź ?

Uziom tradycyjnej instalacji odgromowej odprowadza ładunek elektryc

Więcej
Prośba o podpowiedź
Społeczność

Prośba o podpowiedź

Proszę o pomoc w doborze "Zespołu wyłącznika głównego lewa str

Więcej
Wyłącznik różnicowoprądowy - jaki zastosować? [odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw gadżetów od TIM]
Społeczność

Wyłącznik różnicowoprądowy - jaki zastosować? [odpowiedz

W dyskusji w jednym z wątków @Piotr Bibik zadał ciekawe pytani

Więcej
Więcej
IRIS2 – Europejska odpowiedź na Starlinka
Blog

IRIS2 – Europejska odpowiedź na Starlinka

IRIS2, nowy projekt Unii Europejskiej, to ambitna inicjatywa mająca

Więcej
Jak długo działa magazyn energii do fotowoltaiki? Odpowiedź może Cię zaskoczyć
Blog

Jak długo działa magazyn energii do fotowoltaiki? Odpowie

Czy magazyn energii naprawdę może służyć nawet 20 lat? Dowiedz się,

Więcej