Przeczytano 118 razy

Najlepszy kabel internetowy

Jaki kabel internetowy kupić do domowej sieci. Poszczególne sekcje będą do maks. 30m odległości od modemu. Obecna prędkość przesyłu to 1 GB, ale chcę założyć przewody do prędkości 10 Gb. Proszę o najlepszy wybór.

@Mariusz Pajkowski   @Zamel   @Dariusz Placek   @Doradca - Legrand Polska

Odpowiedzi (3)

  • Zakładam że piszesz o prędkościach w odniesieniu na sekundę. Jeżeli miały by to być takie prędkości jakie podałeś, to skrętka kategorii 6a powinna zabezpieczyć Cię do wartości granicznej 10 Gb/s Oczywiście jeżeli mówimy tu miedzi to jeszcze lepszym rozwiązaniem jest położenie kategorii 7a. Każde inne rozwiązanie w których miała by wzrosnąć prędkość musieli byśmy już rozważać położenie światłowodu. Oczywiście rodzi się pytanie po co nam takie prędkości ? Proszę pamiętać że dla kategorii 7 ważne jest złącze, krosownica, sposób ułożenia przewodu. Jeżeli jednak dobrze rozumiem intencje, to sadzę że kategoria 6a w odpowiedniej technologii wystarczy.

  • Nie wiem czy @Marek z TIM   nie zrobił błędu. Chce założyć przewody do prędkości chyba 10 GB a nie 10 Gb. (10 gigabitów to ~1,25 gigabajtów). Niewiele więcej niż ma obecnie.