Przeczytano 736 razy

Najlepszy akumulator

Polecacie jakiś akumulator 12v 72 ah do ok 300 zł?

Odpowiedzi (9)

 • Polecam akumulatory z Varty mam już 3 auto z akumulatorem tej firmy i nie ma żadnych problemów

 • Najlepszy akumulator za najnizsza cene niewspółgra niestety nigdy... Mercedes i BMW, AUDI ma swoja cenę, a do najtańszych się nie równa... Teraz nikt nie produkuje akumulatorów aby w aucie były 10 lat ! Nikomu się to nie opłaca... Ekonomicznie nie uzasadnione jest to dla producenta. Przykre ale prawdziwe.

 • Do czego ten akumulator będzie uzywany?
  W jakich temperaturach będzie eksploatowany?
  Jakie mam mieć wymiary?
  Z której strony +?
  Jaki rodzaj połączenia? 

  Zacząć powinno się od ustalenia rodzaju obciązenia a więc charakterystyki rozładowania. Na tej podstawie można dobrać właściwy rodzaj akumulatora. Następnie mając ograniczenie budżetowe można poszukać tańszego odpowiednika, lub sprzętu używanego.

  Poglądowo załączam kartę katalogową przykładowego akumulatora w którym producent podaje trochę danych technicznych o których wspominałem.

  • @Piotr Bibik:dzięki. Auto BMW x3 e83, plus po lewej reszta wiadomo, jak to w aucie. Teraz jeżdżę służbowym A auto będzie stało w garażu więc nie chce przepłacać.

  • @LucasT: jak do auta to sprawa dużo prostsza :) Na początku myślałem, że może do zasilania silnika łodzi wędkarskiej, radiostacji lub inne (nie samochodowe) zastosowanie.

   Dobierając akumulator do auta proponuję skorzystać z któregoś z konfiguratorów dostępnego na stronach producentów akumulatorów i dobrać akumulator odpowiedni do tego auta. W moich prywatnych samochodach mam akumulatory Bosch Silver i jestem z nich bardzo zadowolony.

   Proponuję również zaopatrzyć się w dobry "prostownik" a raczej ładowarkę która doładuje akumulator i utrzyma jego kondycję. 

   Podobną sytuację z samochodami mam u siebie. Dwa auta mało jeżdżą i regularnie doładowuję akumulator bo elektronika w aucie swoje ampery zjada ;) Do tego gdy auta jeżdżą na krótkich trasach to więcej zużywają na rozruch niż się doładują. Więc ładowarka dla mnie była ważnym elementem układanki.

   Długo testowałem różne ładowarki i zdecydowałem się na CTEK MXS 10 do pojemności akumulatorów od 20 do 200 Ah. Ten sprzęt daje radę i jestem z niej bardzo zadowolony.

   Niezależnie od ładowarki jaką się wybierze warto zapoznać się z informacjami zawartymi na tej stronie:


   https://www.ctek24.pl/baza-wiedzy/