Dzień dobry, ostatnio próbowałem zamontować u znajomych półkę do ściany niestety trafiłem na cegłę (starszy dom) wszystkie kołki które miałem wypadały. Czy znacie jakiś dobry sposób jak to przyczepić? @Rawlplug
Odpowiedzi (28)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Tomasz Brzostowski: A on jest rozporowy, czy ściąga się jakoś?
-
@Pysiak: Kolega @Tomasz Brzostowski podał link do sklepu TIM, a tam przedstawione są fotki.
https://www.fischerpolska.pl/blog/pl/duopower-kolek-do-wszystkich-podlozy
@Tomasz Brzostowski swoją drogą świetne rozwiązanie gdzieś mi umknęło
-
@Pysiak: Jest to kołek rozporowy, stosuję go w różnych podłożach i sprawdza się naprawdę dobrze, nawet jeśli podłoże nie jest idealne. Powiesiłem na tych kołkach (fi 10) ciężkie szafki kuchenne i trzyma jak należy, nawet w miejscach gdzie trafiłem w fugę między cegłami.
-
-
-
Witam.
Jeżeli jest tak jak Pan pisze i podłoże jest słabo nośne to polecam kołek ramowy R-FF1 (np. R-FF1-N-08L100). Domyślam się że najlepiej by było gdyby wkręt był z zakończeniem stożkowym żeby się ładnie licował z kątownikiem. Jeżeli jest możliwość zastosowania większej średnicy to polecam fi10. Dobrze jest się mocować w wewnętrznych partiach cegły które mogą charakteryzować się większą stabilnością. Cegła ceramiczna nie jest najsłabszym podłożem jakie znamy ;)
Poniżej zamieszczam link do strony łącznika:
https://www.rawlplug.com/pl/produkt/r-ff1-n-l-kolek-ramowy-z-ocynkowanym-wkretem-z-lbem-stozkowym
-
@Rawlplug: Dziękuję za pomoc, niestety fi10 nie da rady, za mały otwór w kątowniku i max fi8 wejdzie, jednak sądzę, że będzie dobrze trzymać.
-
-
Ja w takim przypadku strugam klin z kawałka drewna i wbijam między kołka a cegłę, czasem jeden taki klin nie wystarcza .
-
@Szymon028: Zapałki kiedyś się upychało :)
-
@Szymon028: Znam ten sposób, ale niestety w tym przypadku nie jest wystarczający, ponieważ trafiłem na cegłę i wszystko w niej wpada.
-
-
Jest sporo rozwiązań do różnych podłoży nawet tzw. pszenno-buraczanych. Tutaj pole do popisu dla @Rawlplug. Ja dość często w takich niepewnych ścianach stosuję motylkowe kołki do GK i raczej się spisują choć wszystko zależy oczywiście od obciążenia. W sytuacjach ekstremalnych czasem trzeba niestety sięgnąć głębiej do kieszeni i zakupić kotwy chemiczne.
-
@artel electric: Chyba trzeba będzie zakupić chemiczne, ponieważ jest to dość trudny przypadek i nie chcą dobrze trzymać.
-
@artel electric: W jaki sposób działają kotwy chemiczne?
-
@Sandro1812: Do otworu zapuszczana jest masa jedno lub dwuskładnikowa skomponowana najczęściej na bazie żywicy weń aplikowany jest wkręt, pręt, hak czy co tam potrzebujemy w zależności od potrzeb. Po związaniu możemy montować/wieszać co tam chcemy.
https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?q=kotwa%20chemiczna&p=1
-
@artel electric: Ok, czyli w zasadzie to jest taki chemiczny klin.
Ma to jakieś poważne wady, które warto brać pod uwagę przy wyborze mocowania?
Wyświetl
dodatkowe odpowiedzi (12)
-
-
-
A kołki rozporowe nie dały rady?
-
@Sandro1812: Niestety nie okazały się być za słabe i wypadały.
-
Dla mnie niezawodny jest kołek DUOPOWER
FISCHER POLSKA SP. Z O.O. duopower - Wysyłamy produkty w 24h - Tim.pl