Mam parę półek, gotowych, zakupionych przez internet, których mocowanie niestety nie jest zadowalające, czego efektem jest to, że są przekrzywione w dół. Jedna z nich to najprostsza półka w formie, można nazwać, poziomej deski. Druga zaś to kostka. (Zdjęcia zamieszczę w komentarzu, bo nie mogę z jakiegoś powodu zamieścić ich w pytaniu).
Moje pytanie: jak najłatwiej i najszybciej to wzmocnić, by nie szpeciło półki, a trzymało się prostopadle do ściany?
Odpowiedzi (12)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Potrzebujemy kilku informacji żeby dobrać odpowiednie mocowanie. Po pierwsze: z jakiego materiału wykonana jest ściana, po drugie: jakiej średnicy są otwory montażowe w listwie. Jeżeli otwór pozwoliłby na montaż kołków o średnicy co najmniej 8 mm sugerowalibyśmy kołek R-FF1-N-08L080. Jeżeli nie ma takiej możliwości to kołek UNO-10 który nie wymaga montażu przelotowego.
https://www.rawlplug.com/pl/produkt/uno-kolek-uniwersalny-z-wkretem
-
@Sandro1812 na co one są przymocowane? Niestety nie widzę na zdjęciu.
-
@Pysiak:Do ściany, na kołki są zamontowane metalowe listwy z dłuższymi, szerszymi, metalowymi kołkami, na które te półki są po prostu nasunięte
-
@Sandro1812: Rozumiem, osobiście polecam i stosuję opcję z zakupieniem kątowników ozdobnych (niektóre naprawdę bardzo dobrze wyglądają) i przyczepienie ich do ściany i półki. Taki system bardzo dobrze działa i według mnie też nieźle wygląda. A tutaj przykład takiego kątownika:
Coś w tym stylu:)
-
@Pysiak: Hahahaha, ten mi się kojarzy z poręczami i metalowymi ogrodzeniami, jakie niektórzy mają. Ale może faktycznie jest to jakaś opcja i się rozejrzę!
-
-
-
-
@Sandro1812: pytanie jakie obciążenie (w kg) na nich stawiasz? Praw fizyki nie oszukasz, i albo zamontujesz odpowiednio dobrane wsporniki półki, albo przy tzw. niewidocznym systemie montażowym ;) musisz odpowiednio gęsto zamocować w ścianie pety o odpowiedniej twardości. Dotyczy to również techniki samego zamocowania w ścianie.
https://allegro.pl/listing?string=wspornik%20p%C3%B3%C5%82ki-
@Piotr Bibik: Wsporniki to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Sprawność przede wszystkim, zawsze dobrze jest mieć jakiś "zapas" ciężaru. A jeśli odpowiednio się je dobierze, to nawet nie powinny specjalnie szpecić półki
-
@Piotr Bibik: Prawdą jest, że trzymam na nich kwiaty, choć nawet przed poustawianiem rzeczy na nich już zauważałem problem z tym, że się przekrzywiają.
-
@Zhandos62: W przypadku zwykłej półki, to wiem, na jakiej zasadzie miałoby to działać. A gdzie miałbym montować te wsporniki w przypadku kostki? One odjeżdżają mi z góry od ściany, jak widać na zdjęciu wyżej.
(Mam coś prawie identycznego) -
@Sandro1812: możliwości jest wiele np. zwykłe L zamontowane wewnątrz (nawet jako dodatkowe mocowanie do tych oryginalnych uchwytów) odwrotnie niż na pokazanym zdjęciu itp. tylko że bardzo ważny jest właściwy dobór systemu mocowania. Tu możesz skorzystać z gotowych narzędzi np:
https://www.fischerpolska.pl/pl-pl/service/narzedzia-online/duebelfinder
albo poproś o radę ekspertów np: @Rawlplug
-
-
Czytaj także:
Mocowanie półki do cegły?
Dzień dobry, ostatnio próbowałem zamontować u znajomych półkę do śc
Mocowanie zaciskowe do Termopara RS PRO
Dzień dobry, proszę o informację dla jakiej średnicy termopary zapr
Jakie mocowanie do Schneider FuPact ISFT160
Witajcie, potrzebuję pilnie info dotyczące montażu FuPact ISFT160 w
Jaka wiertarka do betonu i nie tylko, czyli jak się nie z
Przy wierceniu w betonie lub żelbecie potrzebujesz urządzenia o wys
Właściwe zabezpieczenie przewodów elektrycznych
O czym należy pamiętać przy układaniu kabli i przewodów? Z artykułu
Ogrzewanie podłogowe elektryczne- co powinniśmy wiedzieć?
Coraz więcej inwestorów budujących dom, zastanawia się nad wyborem
Myślę, że rozsądnym rozwiązaniem będą wsporniki albo mocowanie półek na klej jeżeli nie będą mocno obciążone.