30 odpowiedzi

Sprawdź

Ładowarka piszczy

automatykabudynkowa 4 pkt dodane:

Czy można to naprawić? Ładowarka do smartfona zaczęła piszczeć. Obecnie bardzo wolno ładuje telefon i wydaje cichy ale ustawiczny dźwięk (piszczenie) kiedyś tego nie było. Obecnie przez całą noc jedynie naładuje 70 % baterii (kiedyś w 3 godziny ładowała na 100%). Czy jest sen próbować ją naprawiać?

 • LucasT 147 pkt

  Ja myślę że tani chińczyk  lepszy od dlubaniny w środku. Chyba że dla satysfakcji bo i takie rzeczy się robiło wśród okrzyków żony:)

 • Mikel98 1 pkt

  Postaraj się wyłączyć wszystkie aplikacje, naprawa pradopodobnie nie będzie możliwa, ciężko jest dostać się do środka

 • LucasT 147 pkt

  @Piotr Bibik u mnie wychodzi że sprawa banalna: za dużo aplikacji włączonych na stałe:) dodam że telefon nowy, 100% baterii i szacuje że wystarczy na 1 dzień. 

 • branik 0 pkt

  a to projekt

 • LucasT 147 pkt

  Poza wszystkim już próba dostania się do środka graniczy z cudem....

 • ajotnet 149 pkt

  Za wczasu idź po nową bo któregoś dnia wstaniesz i będzie tyle samo ile było wieczorem na baterii. Nie sa to już jakieś kosmiczne kwoty aby całe życie mieć jedną lub to naprawiać, zostanie jako awaryjna w szufladzie. Kiedyś brzęczały transformatory i dławiki w lampach ze świetlówkami bo słabo były spakietowane i ściśniete... 

 • Piotr Bibik

  @LucasT tu przykłady co zużywa baterie z mojego telefonu

 • Maciej 5 pkt

  Zasilacze do ładowania telefonów są zasilaczami impulsowymi. Następuje tam zamiana częstotliwości 50Hz jaką mamy w sieci na setki kHz. Transformator pracujący na wysokiej częstotliwości ma dużo wyższą sprawność przy mniejszych gabarytach. Niestety transformator/cewki po pewnym czasie zaczynają rezonować co przechodzi w nieprzyjemny pisk o wysokiej częstotliwości. Nie opłaca się naprawiać takich urządzeń. Najczęściej producent „zadbał” o to aby podczas próby rozebrania obudowy coś się połamało, dodatkow często elektronika zalana jest żywicą.

  Coraz popularniejsze są gniazda z zasilaczami USB, polecam; https://www.tim.pl/sentia-gniazdo-pojedyncze-zu-16a-z-usb-2x2-1a-5vdc-z-przeslonami-i-ramka-biale-gpt-2p-z-2xusb-1488-00

 • LucasT 147 pkt

  Ja zauważyłem że bateria w telefonie trzyma krócej od kiedy ma dedykowana ładowarkę szybkoladujaca. Być może przez to żywotność jest krótsza, a że bateria jest scalona z telefonem to producenci liczą na to że częściej będziemy musieli wymieniać całe telefony. Mam rację czy dopatruje się teorii spiskowych?:)

 • Muzi77 0 pkt

  Kup nowa poniewaz ta straciła swoje właściwości. Byc może był to chinol. Kup dedykowana do danego urządzenia, nie chinola. Pozdrawiam