17 odpowiedzi

Sprawdź

Ładowarka piszczy

automatykabudynkowa 33 pkt dodane:

Czy można to naprawić? Ładowarka do smartfona zaczęła piszczeć. Obecnie bardzo wolno ładuje telefon i wydaje cichy ale ustawiczny dźwięk (piszczenie) kiedyś tego nie było. Obecnie przez całą noc jedynie naładuje 70 % baterii (kiedyś w 3 godziny ładowała na 100%). Czy jest sen próbować ją naprawiać?

 • Piotr Bibik

  @LucasT tu przykłady co zużywa baterie z mojego telefonu

 • Maciej 16 pkt

  Zasilacze do ładowania telefonów są zasilaczami impulsowymi. Następuje tam zamiana częstotliwości 50Hz jaką mamy w sieci na setki kHz. Transformator pracujący na wysokiej częstotliwości ma dużo wyższą sprawność przy mniejszych gabarytach. Niestety transformator/cewki po pewnym czasie zaczynają rezonować co przechodzi w nieprzyjemny pisk o wysokiej częstotliwości. Nie opłaca się naprawiać takich urządzeń. Najczęściej producent „zadbał” o to aby podczas próby rozebrania obudowy coś się połamało, dodatkow często elektronika zalana jest żywicą.

  Coraz popularniejsze są gniazda z zasilaczami USB, polecam; https://www.tim.pl/sentia-gniazdo-pojedyncze-zu-16a-z-usb-2x2-1a-5vdc-z-przeslonami-i-ramka-biale-gpt-2p-z-2xusb-1488-00

 • LucasT 145 pkt

  Ja zauważyłem że bateria w telefonie trzyma krócej od kiedy ma dedykowana ładowarkę szybkoladujaca. Być może przez to żywotność jest krótsza, a że bateria jest scalona z telefonem to producenci liczą na to że częściej będziemy musieli wymieniać całe telefony. Mam rację czy dopatruje się teorii spiskowych?:)

 • Muzi77 5 pkt

  Kup nowa poniewaz ta straciła swoje właściwości. Byc może był to chinol. Kup dedykowana do danego urządzenia, nie chinola. Pozdrawiam

 • RebellionArts 33 pkt

  Bo jej nie odłączasz od zasilania gdy wypinasz telefon...

  Ładowarka to nie ładowarka tylko zasilacz, układ ładowania jest w telefonie

  W każdej ładowarce jest przetwornica impulsowa, w której cewka emituje napięcie (które magazynuje w sobie) dlaeto po odłączeniu ładowarki z gniadka dioda/ ładowanie ustaje/przestaje świecić ,,z czasem"

  I ta przetwornica - ta cewka Ci piszczy:

  RAZ - kiedy nie jest podbięte obciążenie (telefon) to z czasem wchodzi w rezonans z kondensatorem i piszczą sobie (gdy się naładują - końcowe stadiu trwa trochę długo)

  DWA - elelemt stracił swoje właściwości (po podłączeniu urządzenia pobierającego większy prąd niż jest zapisane na ładowarce) i skutkiem tego jest piszczenie bo cewka nie jest przeznaczona do np. 1A tylko do 0,5A....

 • ajotnet 132 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Z czasem będzie coraz głośniejsza a za jakiś czas kupisz nową bo nie opłaca się produkować czegoś na dziesiątki lat. Zaglądanie wewnątrz nie jest opłacalne. Kupić już za wczasu nową dedykowaną do urządzenia i firmową nie chinola.