Widzisz magiczny komunikat "brak sygnału na telewizorze" – nie wiesz co robić...
Opowiem ze swojego doświadczenia co może być przyczyną:
- Brak połączenia kablowego - należy sprawdzić czy kable antenowe są prawidłowo podłączone do telewizora i anteny. I czy przypadkiem nie są uszkodzone.
- Uszkodzona antena - jeśli antena jest uszkodzona mechanicznie lub skorodowana, może to powodować brak sygnału. Wówczas tylko wymiana lub naprawa.
- Zbyt słaby sygnał - jeśli antena jest zbyt daleko od nadajnika lub znajduje się w niekorzystnym miejscu, sygnał może być zbyt słaby. Pomoże zmiana pozycji anteny
- Niewłaściwe ustawienia telewizora - trzeba się upewnić, że telewizor jest przełączony na właściwe źródło sygnału (np. "TV", "ATV")
- Zmiana standardu nadawania na DVB-T2 - być może telewizor nie obsługuje standardu DVB-T2, może wyświetlać komunikat "brak sygnału" po przejściu na ten standard przez nadawców. W takim przypadku konieczna jest wymiana telewizora lub podłączenie dekodera DVB-T2.
Poradnik wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=feNAj-RhYn4
Ale tak naprawdę wszystko może zależeć też od konkretnego przypadku u modelu TV – więc jeśli masz jakiś problem – pisz tutaj, spróbujemy pomóc :)
Rozwiązane! Idź do rozwiązania.
Odpowiedzi (2)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Wiem, że to może średni zabrzmieć ale najczęściej wystarczy odłączyć TV od zasilania na 5 min i sam się zrestartuje:)
Czytaj także:
Brak napięcia w przetwornicy telewizora
Tv reaguje jest audio brak wideo doświetlenie matrycy sprawne
Czy ten termostat może być na 24V?
zwracam się z zapytaniem dotyczącym termostatów. Mianowicie chodzi
Ogrzewanie podłogowe na suchej zabudowie nie działa - co
Cześć! Tym razem temat nieelektryczny, a budowlany. Dotknął mnie pr
[QUIZ] Trochę techniki i się gubimy… Czy odróżnisz sztucz
Zadaliśmy kilka technicznych pytań ekspertowi i sztucznej inteligen
Multiplekser – podstawy, rodzaje i zastosowanie
Multipleksery, jako kluczowe elementy w systemach elektronicznych,
Fale radiowe - jak działają?
Poznaj zaawansowane mechanizmy działania fal radiowych i zrozum, ja
Można to zdiagnozować w następujący sposób :
1. Jeżeli masz podłączone inne urządzenia do telewizora sprawdź czy masz przełączone odpowiednie źródło na telewizorze. Czyli jeśli chcesz odbierać sygnał z nadajników naziemnych, to czy jest wybrane źródło najczęściej nazwane "TV".
2 Jeżeli uważasz że źródło jest prawidłowe następnym krokiem jest sprawdzenie kabla doprowadzającego sygnał do głowicy telewizora, czyli do wejścia antenowego. Jeżeli uważasz że kabel jest w porządku i wtyczka na nim też można wypróbować to czy jest sygnał z anteny na innym telewizorze jeśli posiadasz.
3.Co kwartał w określonych lokalizacjach operator EmiTel ma przerwy konserwacyjne na nadajnikach i wtedy może nie być sygnału z anteny. Warto jest sprawdzić na stronie EmiTela czy akurat w ten dzień takiej przerwy w Twoim rejonie nie ma.
4.Jeśli nie ma przerwy konserwacyjnej, nie masz innego odbiornika do sprawdzenia i nie jesteś pewny czy sygnał jest niestety musisz zwrócić się do instalatora antenowego o sprawdzenie sygnału i ewentualnie naprawienie usterki.
5.Inne przyczyny - to rozprogramowanie odbiornika lub jego uszkodzenie. W tym pierwszym przypadku można w menu wybrać opcje strojenia automatycznego i sprawdzić czy pojawią się programy. W drugim przypadku niestety tez opcja z wizytą specjalisty.
Jeśli odbierasz programy z jakiegoś dekodera, czy to satelitarnego, czy to telewizji naziemnej napis brak sygnału generowany jest przez telewizor też w sytuacji kiedy nie mamy załączonego odpowiedniego wejścia sygnałowego np. HDMI lub AV.