14 odpowiedzi

Sprawdź

Komputer domowy - uP - Intel czy AMD

GN 0 pkt dodane:

Grono użytkowników komputerów domowych zasadniczo dzieli się na fanów Intela i fanów AMD. (no można jeszcze mieć jabłuszko ale nie o tym tu)
Jeszcze kilkanaście lat temu różnica była oczywista - AMD to gorsze materiały, wyższy pobór mocy, większe ilości wygenerowanego ciepła.
Obecnie już tak nie jest.

Jakich procesorów używacie Wy i dlaczego? - zachęcam do dyskusji.

Benchmark:
https://www.cpubenchmark.net/mid_range_cpus.html

  • Ostatnimi czasy AMD ze swoją serią Ryzen „zjada” Intela, wykorzystuję ten procek do edycji video i innych ciężkich prac obliczeniowych

  • Jeśli do gier to AMD a do innych rzeczy to Intel

  • Core i7, do tego NVIDIA GEFORCE GTX zapakowane do HP ENVY. Chodzi jak narazie śmiga jakieś 2lata. Zależy do czego byś chiał to wykorzystywać, jak necik, poczta jakieś przeglądanie, zakupy no chyba że granie, jakieś ogromne projekty ?

  • Osobiście miałem styczność zarówno z Intelem, jak i AMD (na laptopach). Oceniając laptopy Intel bardzo szybko się grzał i często powodowało to wyłącznie laptopa, przez co musiałem kupić podstawkę do chłodzenia, był raczej mało wydajny. AMD przy dłuższej pracy nie nagrzewał się tak bardzo, był wydajniejszy i wydaje mi się, że korzystanie z niego było płynniejsze.

    Obecnie posiadam komputer stacjonarny z AMD Ryzen 7 3700X, jestem z niego bardzo zadowolony, korzystam z chłodzenia dołączonego do procesora i nie miałem do tej pory problemów z temperaturami, mimo korzystania z bardzo wymagających programów i pracy ok. 10h dziennie.

    Podsumowując zarówno AMD, jak Intel produkują dobre procesory, ale ich dobór do naszego komputera powinien zależeć od tego, do czego będzie on nam służył.

  • Ja mam AMD Ryzen 5 3600 i jestem zadowolony. Wszystko ładnie śmiga. Dołożyłem tylko chłodzenie FORTIS 3 i nie mam problemów. Do tego karta Nvidia GeForce GTX 1660 Super i dysk SSD. Jestem mega zadowolony. Cały zestaw z monitorem, budą i właściwie wszystkim wyszedł około 4500 - 5000 tyś. Razem z windows  10

  • Ja obecnie posiadam Intela i5-8400, często się spotykałem ze stwierdzeniem tzw, "tostera". Sam jakoś nie zauważyłem dużej temperatury (obecnie 45°C). Jak miałbym ocenić nie jest źle, ale i nie najlepiej, wypróbowałbym AMD. Byłby lepszy dla mojego trybu pracy.