2 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie najczęstsze błędy popełniają instalatorzy podczas montażu przewodów w ruchomej prowadnicy kablowej?

Redakcja dodane:

Jakie najczęstsze błędy popełniają instalatorzy podczas montażu przewodów w ruchomej prowadnicy kablowej?

 • Br3xPL 3 pkt

  Przewody do prowadników to przewody najczęściej w nich układane. Robi się to wszędzie tam, gdzie kable są narażone na częste ruchy, przy obsłudze taśm produkcyjnych czy w maszynach. Kable te są specjalnie odporne na obcieranie oraz częste ruchy i mocne zginanie. Należy zwrócić uwagę, czy prowadnica jest kompatybilna z kablem, który chcemy prowadzić.

  Przewody sterownicze – są kablami przygotowanymi do największego i częstego gięcia, a także na duże prędkości i skręcanie.

   

  Przewody do przesyłu danych – odporne na gięcia 6,8 średnic, dostępne w różnych wersjach odpornych na olej, ogień, promieniowanie UV. Wszystkie kable są ekranowane.

   

  Przewody BUS – są to kable gotowe na wysokie przyśpieszenia oraz prędkości, o szerokim zastosowaniu i wielu wersjach.

   

  Przewody silnikowe do prowadnic kablowych są bardzo odporne na wysokie obciążenia, dostępne w wersjach odpornych na olej lub ogień, jedno i wielo –żyłowe, ekranowane, bezhalogenowe.

   

 • Paweł B. 0 pkt

  Najczęstszym błędem jest stosowanie nieodpowiednich przewodów. W prowadnicach ruchomych należy stosować specjalne przewody o odpowiedniej giętkości (odporność na zginanie, minimalny promień gięcia).

  Zdarza się też układanie zbyt wielu, lub zbyt grubych przewodów, w zbyt małej prowadnicy, lub nieprawidłowy dobór długości przewodów