12 odpowiedzi

Sprawdź

Najpopularniejsze błędy podczas dokręcania

Piotr Bibik dodane:

A Wy co dodalibyście do tego tematu?

Kto z Was używa kulku różnych wkrętaków (jakich?), a kto uważa, że wstarczy duży i mały krzyżak duży i mały płaski? 

https://www.tim.pl/strefa-porad/Sprawdz-czy-robisz-to-dobrze-Najpopularniejsze-bledy-podczas-dokrecania 

 • EL-ROJ

  Cześć! Ja stosuję najczęściej na proste tematy taki poręczny zestaw z Whiy: 

  https://www.tim.pl/zestaw-14-wkretakow-z-wymienna-rekojescia-izolowane-1000v-slimvario-probnik-2831t16-36068

  poręczny i wygodny :) Jednak do poważniejszych prac stosuję już pełen zestaw w skład którego wchodzi wkrętak dynamometryczny. Jest on szczególnie przydatny w przypadku prefabrykacji rozdzielnic. 

 • Gwozdziu944 204 pkt

  Ja tam zazwyczaj używam wkrętaków odpowiednich do łba śruby (w 95%, wiadomo zawsze coś się zdarzy że "może dam radę tym jednak odkręcić"). Mam zestaw z wery z wymiennymi grotami i dla mnie jest w porządku. Do bezpieczników (chyba Hagera, nie wiem jak z innymi firmami) używam zazwyczaj wkrętaka o oznaczeniu SL/PZ2 (lub jak kto woli PZ/S PlusMinus.

  Edit: A w artykule znalazłem błąd. Pod treścią:  "Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej spotykanych końcówek BIT-ów:" jest grafika i źle są przypisane grafiki do PZ PlusMinus i PH PlusMinus. Ktoś tam się pomylił :)

 • Watu 0 pkt

  Wystarczy dopasowany śrubokręt i na "oko" jak ktoś już ma doświadczenie.

  W całej mojej karierze zawodowej nie zdarzyło mi się że przewody były luźne czy coś :-)

 • SlawekW 0 pkt

  https://www.wiha.com/pl/pl/narzedzia/narzedzia-wielofunkcyjne/uchwyt-magazynkowy-do-bitow-wiha/bity-liftup-electric/271/wkretak-z-magazynkiem-bitow-liftup-electric

  Na wyjazdach serwisowych bardzo poręczny. Spadał kilka razy ze szczytu drabiny i nie doznawał większych szkód :)

 • Katol -1 pkt

  Ja używam zestawu WIHA SlimVario i zestawu WERA (nie pamietam dokładnie który model) Osobiście uważam iż Wera lepiej się spisuje. Generalnie temat wyglada tak, że zawsze przebieram w końcówkach i dobieram je do rodzaju łba.  Biegam po obiektach z zestawem choć wiadomo łatwiej było by mieć dwa wkrętaki w kieszeni i tyle. Unikam wtedy zniszczenia główki śruby. Choć uważam iż przyczyną objeżdżania główki nie jest tylko zły dobór wkretaka, ale i dowalanie śruby na Maxa swoich możliwości. W każdym aparacie producent podaje z jaką siłą należy dokręcać śruby, powinnismy się tego trzymać i inwestować w nasadki dynamometryczne. I wtedy jest LIGA

 • Maciej 0 pkt

  Miałem ostatnio problem z dokręcaniem aparatury Siemensa, zwykły krzyżak PH2 ślizgał się po śrubach. Dopiero po analizie katalogu okazało się, że należy używać końcówki PZ2. Po zmianie bita komfort pracy zmienił się o 180st.  😊

 • ajotnet 119 pkt

  Ja mam takie :

  Wkrętak akumulatorowy Bosch GO 2.0 – BOSCH | TIM SA

  w rozdzielniczkach robią robotę nie ma odcisków na koniec dnia ale trzeba mieć minimum dwa jeden kręci jeden się ładuje ale zawsze to jest to że kto ile i co kręci.

  Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 12V Li-Ion 2x2Ah GSR 12V-15 FC 06019F6000 – BOSCH | TIM SA

  mam też taki z wymiennymi główkami w wersji 18V. do cięższych zadań

  i zawsze w aucie trzeba mieć pod reką :

  Zestaw 14 wkrętaków z wymienną rękojeścią izolowane 1000V Wera Kraftform Kompakt VDE + próbnik 5003484001 817679 – WERA WERK | TIM SA

  profesjonalne i na strych czy na dach masz wszystko nie trzeba walizki targać całej do zdiagnozowania czy trzeba czy nie trzeba całej reszty klamociarstwa ciężkiego.

 • Br3xPL 76 pkt

  Dwa wkrętaki to można powiedzieć, że z lenistwa jeszcze okej jak dokręcimy śrubę i ona będzie tam "siedziała" przez kolejne parę lat, ale np w stolarstwie czy innych tego typu pracach, gdzie wkręcamy i wykręcamy wkręta złym rodzajem bita to główka prędko nam się wyrobi i będzie trzeba kombinować, albo chociaż zainwestować w specjalne bity, które wykręcają obrobione wkręty. 

  I jeszcze zapytam, bo jestem zainteresowany, ile trzyma akumulator w takim wkrętaku elektrycznym WIHA speedE II ?