8 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie moduły inteligentnego domu polecacie?

Br3xPL 68 pkt dodane:

Greaton, Loxone, KNX, Ampio, Blebox, Supla, xComfort, Exta Life, F&F Radio? Co wybrać, każdy daje co innego. Z czego wy korzystacie? 

 • Katol -1 pkt

  Pracuje na Loxone i na Satelu. Tak jak kolega napisał jest to temat Rzeka. Generalnie trzeba było by usiąść, omówić projekt i Twoją wizję inteligencji tego domu. Generalnie na tych systemach możesz zrobić wszystko, jednak uzależnione jest to od Twojej wyobraźni, budżetu i od tego na jakiego fachowca trafisz. Jeśli zechcesz, na Loxonie mogę pomóc przy takiej realizacji lub nawet się nią zająć. 

 • Mati.eventplus 0 pkt

  Strasznie złożone pytanie. 

  Ostatnio montowałem loxona, miniserwer gen1. Podłączanie przewodów pod niego to przyjemność. Wyjmujesz kostkę, mocujesz przewody i wpinasz z powrotem. Konfiguracja tego też jest prosta, podłączasz się, odpalasz program i automatycznie konfigurujesz mogąc cokolwiek zmienić klientowi w zakątku własnego domu. 

  Ampio ma super rozwiązania. Ciężki do przerobienia cały temat...

  Do istniejących instalacji zastosował bym bezprzewodowe łączniki oświetleniowe firmy Simon. Ostatnio zagłębiałem się w ten temat. Można sterować zarówno z łącznika, standardowo, ale też można bezprzewodowo z telefonu komórkowego. 

  Tak jak wspomniałem, temat woda 😉

 • KU-6064d82f3d8d9 0 pkt

  Zamel, F&F