11 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie gniazdko do garażu?

przemolini 0 pkt dodane:

Jaki gniazdka proponujecie na ścianę zewnętrzna garażu? Jest blisko trawnika i może padać więc jakaś ochrona przed wodą wskazana. No i powinien być solidniejszy bo bede podlaczal kosiarke.

 • LucasT 144 pkt

  Wg mnie przynajmniej ip 55, klapka. Podpowiem tylko że ip to nie liczba, ale dwie cyfry, pierwsza określa odporność na pył, druga na wodę. W tym przypadku więc ta druga cyfra powinna być możliwie największą.

  Ja zwracałem też uwagę na położenie gumy do przełożenia przewodu, żeby ten był możliwie najmniej widoczny... i błąd który ja zrobilem: jedno gniazdo to z czasem za mało:))

 • Mikel98 1 pkt

  Na zewnątrz powinno być gniazdo odporne na promienie słoneczne i z klapką osłaniającą od wody, take jak  łazience.

 • EleMan 7 pkt

  Zależy od warunków technicznych. Jeśli garaż jest w budynku i nie ma narażena na wilgoś to można zastosować zwykłe gniazda takie jak w domu. w przypadku wiat i Carportów warto dać gniazdo o podwyższonym Ip np 44 lub nawet 55. Jeśli lubisz majsterkować może warto zainwestować w zestaw zasilający np:  https://www.tim.pl/rozdzielnica-budowlana-florencja-1x5p-16a-1x5p-32a-2x2p-z-przelacznik-l-p-italine-ita00121-elit50531

  lub podobne

 • automatykabudynkowa 4 pkt

  Zobacz aby był odporny na UV i minimum IP44. Cedar może nie ma wyglądu, ale jest bardzo trwały i nie da się go zajechać jest w kolorach biały, czarny i brązowy.

 • xViPx 0 pkt

  Ja polecam Ci gniazda z serii aquant.

  https://ujeb.se/fHVWd

 • Energan 0 pkt

  Ja ze swej strony mogę bardzo polecić gniazda Mureva styl od Schneider Electric. Są niezwykle estetyczne oraz bardzo dobre jakosciowo. https://www.tim.pl/mureva-styl-gniazdo-hermetyczne-2p-pe-antracytowe-ip55-mur35031?gclid=Cj0KCQiA88X_BRDUARIsACVMYD-STWe-kqdjKN4OB012c3uemkq6mnluxaLd7v7nH0yyXK9DrIzVoZUaAq9tEALw_wcB

 • ajotnet 142 pkt

  Ładne miejsce postojowe. Poszukaj do wystroju szarego lub brązowego aby wygląd miało i jakieś IP powyżej 50 z dobrych firm. Jak masz możliwość to wejdź przewodem od spodu nie z góry aby wilgoć po czasie nie weszła do środka. Ważne aby po pracach domknąć klapkę dobrze i sprawdzić czy sprężynka dociąga tę klapkę. Kosiarka nie bierze ogromnych prądów raczej dobrej klasy przedłużacz. Gniazda same się nie psują od złych sprzętów czy złych styków bardziej. 

 • gelotek 0 pkt

  Polecam SCAME Protecta jest az nadto bo ma IP66 ale mam takie od kilku lat i bajka :), super jakość i można po nim lać wodą że hej :)

 • Jacek Niżyński

  w garażu wystarczy zwykłe gniazdo 2P+Z.  W specyficznach warunkach może to być p/t lub nt. Ewentualnie w warunkach zwiększonej wilgotności gniazdo IP44 lub IP 55

 • malek 0 pkt

  Jeżeli gniazdo ma być na zewnątrz-to można zastosować gniazdo AQUANT 2P+Z IP65. Jest to gniazdo odporne na pyłki i częściowo na wodę, nie groźne deszcze. Najpewniejszy byłby produkt, który ma klasę szczelności IP66. Taką klasę mają zazwyczaj napędy do bram stosowanych na zewnątrz.