Jaki zasilacz użyc na 12 i 24V do labolatorium tak by był bezpieczny? Polecacie coś?
Odpowiedzi (12)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Na stronie tim.pl znalazłem taki bardzo ciekawy zasilacz
https://www.tim.pl/zasilacz-laboratoryjny-0-30v-0-5a-150w-utp3315tfl-ii
Powinien spełnić Twoje oczekiwania.
-
@come @boss @Gwozdziu944 Czy są zasilacze które mają płynnie regulowane napięcie i prąd. Czy istnieją takie które mają przełącznik biegunowości?
-
@Hunter:
Ja osobiście nie widziałem takiego zasilacza ale zmienić biegunowość jest łatwo, wystarczy przepiać wtyk bananowy i działa. Szukając zasilacza do swoich potrzeb to interesowało mnie zabezpieczenie zwarciowe i przeciążeniowe. Nie wiem ile możesz przeznaczyć na taki zasilacz ale znalazłem jeszcze taki droższy ale ma ciekawą funkcję. Jest to zasilacz 3 kanałowy i łącząc ze sobą kanał 1 i 2 szeregowo lub równolegle, można otrzymać efekt 60V i 5A, lub 30V i 10A. Myślę że jest to ciekawa opcja, jeśli jest Ci to potrzebne. Pozostałe dwa zasilacze są jednokanałowe i można ustawić napięcie oraz prąd zgrubnie oraz dokładnie. Są po dwa potencjometry. Dodatkowo urządzenie może pracować w trybie stałego napięcia wyjściowego, lub stałego obciążenia prądowego.
https://www.tim.pl/zasilacz-laboratoryjny-pros-kit-te-5305b-30v5a-10316
https://www.tim.pl/zasilacz-laboratoryjny-0-30v-0-5a-150w-utp3315tfl-ii
https://www.tim.pl/potrojny-stabilizowany-zasilacz-laboratoryjny-z-plynna-regulacja-napiecia-2x-0-32
-
-
Nieco mało danych aby odpowiedzieć na twoje pytanie.
Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od takiego zasilacza. Do czego będzie używany.
Pokazywane przez innych zasilacze impulsowe mają swoje wady i w przypadku laboratorium i badań nie koniecznie się sprawdzą.
Musisz określić wymagania jakie powinny być spełnione. Zasilacze impulsowe, choć małe i tanie są generatorami "syfu" który w przypadku niektórych zastosowań wyklucza je.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ma byś standardowy zasilacz do warsztatu, czy cos precyzyjnego ?
Jaka moc lub prąd maksymalny ?
Jakiej wartości pulsacja jest dopuszczalna.i czy w ogóle jest istotna?
Ja jestem zwolennikiem zasilaczy liniowych jeżeli chodzi o prace laboratoryjną. Ale oczywiście wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań.-
@boss: chodzi o zasilacz z płynną regulacją napięcia od 6 do 24V 5A.
-
Ja eksploatuję zasilacz podobny do tego https://botland.com.pl/zasilacze-laboratoryjne/6276-zasilacz-laboratoryjny-zhaoxin-rxn-305d-30v-5a-5, Mój ma prąd maksymalny 50A.
I tyle jest w stanie dać, poprawnie stabilizuje napięcie. Ale nie nadaje się do zasilania odbiorników wrażliwych na 'szum komutacyjny" generowany przez przetwornice.
U mnie "słyszał" go niskoszumny wzmacniacz wysokiej częstotliwości.
-
-
polecam przetetwornice dc dc i zrobic cos swojego
-
@Gawin999:Można zrobić coś swojego, ale @Hunter pytał o bezpieczny zasilacz. Czy masz schemat w którym zastosujesz wszystkie niezbędne i dodatkowe zabezpieczenia? Dodatkowe chłodzenie, radiatory itp. Myślę, że sensowniej wychodzi kupić gotowy.
A jeśli ktoś potrzebuje do garażu do zabawy i jest pewny swojej pracy to może się pobawić w złożenie czegoś swojego.
-
-
Mogę Ci polecić serię GLP ja mam akurat 72W https://www.ledstyl.pl/zasilacz-hermetyczny-glp-12v-72w-6a-id-1524 ale występują o różnych mocach w wersji 12V i 24V. Hermetyczny z filtrem PFC i 3 lata gwarancji. W tej cenie na naszym rynku nie znajdziesz nic lepszego.
-
Sam szukałem niedawno zasilaczy laboratoryjnych na własny użytek do zabawy z elektroniką i zdecydowałem się na w miarę tanie rozwiązanie
https://www.piekarz.pl/10247-zasilacz-powerlab-305d-5a/
Na moje drobne potrzeby jest wystarczający. W pracy mam podobny i do sprawdzania czujników itp też się nadaje. Nie wiem jakie masz potrzeby. Czy zależy Ci na zasilaczu z regulowanym napięciem i prądem, czy potrzebujesz napięcie stałe 12 i 24V, niekoniecznie regulowane. Jeśli szukasz bezpieczeństwa to polecam jakieś znane marki zasilaczy, a nie najtańsze chińczyki, które mają tylko znaki CE a nie faktyczne certyfikaty. Jeśli możesz to doprecyzuj czego szukasz to coś polecę. -
Hej, jeżeli Cię dobrze zrozumiałem. Ja osobiście w swoim warsztacie mam coś takiego : LINK. Sprawdzą się do drobnych eksperymentów. A jeżeli chodzi o zasilacze 12V bądź 24 V na szynę TH35 to osobiście polecam firmę MeanWell. Działamy na ich osprzęcie w naszych szafach sterowniczych i nie mamy żadnych zastrzeżeń. W zależności od tego do czego ma Ci to służyć musisz dobrać odpowiednią moc. Masz tutaj z TIM'a, przykładowe :
Czytaj także:
Jak sprawdzić zasilacz?
LEDy zamontowane pod szafkami co jakiś czas się wyłączają, nie mogę
Jak dobrać zasilacz do laptopa?
Zajmuję się naprawą laptopów, raczej od strony oprogramowania, i za
Jaki zasilacz komputerowy wybrać?
Składam komputer stacjonarny, zastanawiam się nad wyborem zasilacza
Jak wybrać zasilacz do LED?
Jak wybrać zasilacz do LED? A co w tym trudnego? Napięcie zasilania
Zasilacz impulsowy czy stabilizowany? Zalety i wady
Zapoznaj się z różnicami między zasilaczami impulsowymi a stabilizo
Jaki zasilacz do komputera dobrać?
Wybór odpowiedniego zasilacza do komputera jest niezwykle istotnym
Ja mam samorubke z zasilacza komputerowego 1,5 do 12v i od 12do 35v 5A przez przetwornice step up i sprawdza sie