6 odpowiedzi

Sprawdź

Jak sprawdzić zasilacz?

Karol87 0 pkt dodane:

LEDy zamontowane pod szafkami co jakiś czas się wyłączają, nie mogę złapać żadnych powtarzających się okoliczności i podejrzewam że to zasilacz szwankuje. Jak sprawdzic czy mam rację? Sprawdzałem multimetrem i zasilacz daje 12V DC i około 650 mA. Macie jakieś sprawdzone sposoby na test zasilacza?

 • gelotek 0 pkt

  Filmik na przykłądzie komuperowego ale zasada jest taka sama dla innych :)

 • EL-ROJ

  Cześć! Prawdopodobnie zasilanie odłącza układ zabezpieczenia termicznego zasilacza. Przyczyną może być przekroczona moc - jakiej mocy jest zasilacz? Jakiej mocy jest LED?  Szedłbym w tym kierunku... Tutaj masz fajny zasilacz, tyle że modułowy więc trzeba go położyć na szafce :) 

 • Peter45 0 pkt

  Sprawdzić moc Led ów. Może zasilacz jest przeciążony i gdy się przegrzeje to się wyłącza. 

 • LukkiSto 0 pkt

  Sprawdź jakie masz LEDy (moc) i jego długość. Możliwe, że zasilacz został błędnie dobrany i jest obciążony na maxa co może przekładać się na jego mocne przegrzewanie. Ponadto sprawdził bym czy taśma dobrze jest podłączona w złączu zasilacza i nie ma jakiś luzów.

 • ajotnet 149 pkt

  Sprawdź długość paska led i moc paska LED do dobranego zasilacza. Może masz za bardzo obciążony zasilacz i termik odcina lub banalne styk połączeniowy czy zimny lut gdzieś na wejściu do paska...

 • gelotek 0 pkt

  Najlepiej sprawdzać zasilacz poprzez obciążenie go max dopuszczalnym obciązeniem pozwoli to na sprawdzenie jego stabilności. Należy też podczas tego sprawdzania zmierzyć temperature zasilacza bo prawdopodobnie to ona powoduje zadziałanie zbezpieczenia wewnętrznego i rozłączenie zasilania na wyjściu.