20 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki wideodomofon bezprzewodowy wybrać?

automatykabudynkowa 7 pkt dodane:

Nie mam w tym doświadczenia więc proszę o radę. Przy bramie mam zasilanie 230V. Do domu około 50m w linii prostej. Klient chce abym mu założył wideodomofon bezprzewodowy (nie chce żadnych kabli dokłądać) i co mu zaproponować? 

Myślałem o Hikvision:

zestaw 1 

Monitor i Panel:DS-KH6320-WTE1, DS-KV8113-WME1


https://allegro.pl/oferta/wideodomofon-video-domofon-ip-lcd-hikvision-apka-8874830653

 

lub zestaw 2

Monitor i Panel: DS-KH6320-WTE1, DS-KV6113-WPE1

https://allegro.pl/oferta/wideodomofon-video-domofon-ip-lcd-hikvision-apka-8874830653

 

Mieliście z tym jakieś doświadczenie i coś poradzicie?

 • Jeśli chodzi o wideodomofony IP to jednym z pionierów jest firma Commax. Firma kojarzona jest z jakością i innowacyjnością. Wideodomofony posiadają monitory z ekranem dotykowym o przekątnej zarówno 7” jak i 10”. Pracują z różną rozdzielczością i w standardzie obrazu Fine View HD. Ponadto, posiadają wbudowaną pamięć, która pozwoli na sprawny zapis obrazu w postaci krótkich filmów.

 • A może Bticino Classe300x ? Wysoka jakość i spokój na lata. Wideodomofon działa na instalacji 2-przewodowej, więc można śmiało zastąpić istniejący dzwonek. Bez problemu na odległość furtki 100m. Obierasz rozmowę na smartfonie z drugiego końca świata, masz podgląd z dodatkowych kamer na posesji, sterujesz bramą czy oświetleniem. Tutaj dobrze kupisz ze wsparciem technicznym i montażem. https://himp.pl/pl/menu/zestawy-wideodomofonowe-bticino-180.html

 • Zobacz jeszcze ten model, ma deklarowana dalsza łączność bezprzewodowa.

  Eura WVP-02A6

  Pozdrawiam!

 • Teraz mi przyszło do glowy, że są wzmacniacze sygnału wideo. Może się nadadzą?

 • 50 metrów to troche za dużo jak na bezprzewodowy, może nie działać

 • Nie chce bo juz o przewodach zapomniał na etapie budowy, pozatym wszystkie te wynalazki na WiFi fajne jak działają i nie są perpetum mobile zjadają prąd. Jak ktoś lubi wiecznie na reklamacje chodzić czy jeździć niech montuje...

 • @Inela @LucasT myślałem o rozbudowie Wi-Fi na UniFi HD

  https://unifi-hd.ui.com/

  lub o innej zewnętrznej antenie kierunkowej. Wstępnie mam z klientem uzgodnione że na poprawę sieci Wi-Fi w domu przeznaczy do 2000 zł, wiec myślę że się da w tej cenie zrobić dobre Wi-Fi 2,4 i 5 GHz w domu (budynek na wiosce z miej więcej lata 98/01) za domem i przed domem (właśnie do bramki). Więc tu bardziej chodzi mi o sprzęt czy jest sprawdzony i czy działa dobrze (jeśli zapewnimy mu dobrą i stabilną sieć Wi-Fi).

 • Zestaw dobry jak podłączysz go blisko rutera, to znaczy jak zamontujesz go przy drzwiach wejściowych domu a nie przy furtce, ale nie o to chodzi. 50m to jest za duża odległość, jeżeli ruter jest standardowy od dostawcy internetu to zapomnij że to wystarczy. Prawdopodobnie będzie trzeba zamontować bardziej wydajny ruter i wzmacniacz sygnału przed dom, chodż wątpie, aby to starczyło.

  Podobny zeztaw Hika montowałem ale przez Poe, skrętka doprowadzona do furtki, razem z zewn. kamerami Hika. Bardzo proste i bezproblemowe łączenie się domofonu i kamer z panelem sterującym. Sam panel sterujący bardzo łatwy w obsłudze. najlepiej podłącz się telefonem pod wifi i sprawdz jaki masz zasięg przy furtce, jak coś złapiesz sprawdż jak działa internet.

  Powodzenia w przekonaniu klienta, aby położyć skrętke. Po przewodzie taki system działa bardziej stabilniej niż sieć wifi.

 • 50 m to mi się wydaje dosyć daleko jednak jak na bezprzewod.  Sprawdzałes deklarowany zasięg urządzenia?

 • nie dodało się zdjęcie więc uzupełniam a edytować się pytania nie da :( szkoda