2 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki przewód do wideodomofonu?

Szifers 0 pkt dodane:

Jaki przewód zastosować do wideodomofonu. Przewód do ulożenia w ziemi. Odległość do furtki to 62m.

  • malek 0 pkt

    Najczęściej stosowane kable telekomunikacyjne do ziemi to XzTKMXpw 5x2x0,5. Jest to dobrej jakości kabel 10-cio żyłowy jednodrutowy.

  • Wolf 0 pkt

    Przewód YTKSY - skrętka telekomunikacyjna (wersja ziemna XzTKMXpw) jest to najczęściej spotykany przewód w instalacjach domofonowych. Zazwyczaj gdy poprosimy o przewód domofonowy w hurtowni elektrycznej czy markecie, to otrzymamy właśnie taki przewód. Coraz częściej zamienia się go na przewód UTP, ponieważ na przewodach YTKSY nie zaleca się podłączania urządzeń sieciowych, kamer oraz sygnału wideo w wyższych rozdzielczościach.
    W ostateczności, jeśli już taki przewód mamy ułożony, można próbować na nim uruchomić kamerę lub urządzenie sieciowe (warto spróbować szczególnie przy małej odległości), tutaj jest mowa o 62m więć może przewód UTP - skrętka komputerowa jest to najbardziej uniwersalny przewód podłączymy na nim domofony i wideodomofony analogowe, cyfrowe oraz sieciowe (IP). Poza tym zadziałają na nim kamery (analogowe i sieciowe), systemy alarmowe (nie zalecany dla magistral i klawiatur), sterowanie automatyką oraz sieć LAN. Po zastosowaniu specjalnych transmiterów przewód UTP umożliwia przesył sygnału HDMI oraz USB