Przeczytano 874 razy

Jaki multimetr wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i używaniu multimetru?

Odpowiedzi (11)

 • Ja korzystam z  Uni-T UT33D EMU_UT33D może nie jest to jakiś kombajn jak piszą inni, ale w elektryce, automatyce i AKPiA jest wystarczający. Prąd zmierzę napięcie też, ciągłość żyły mogę sprawdzić, jakieś Ohmy też pomierzę i jest spoko. Tak naprawdę nic więcej nie potrzeba. Oczywiście nie mówimy tu o jakichś pomiarach rezystancji uziemienia skuteczności czy czegoś takiego. Do podstawowych rzeczy jest wystarczający i każdy elektryk czy automatyk powinien takie cosik posiadać. Aha dodatkowo powiem że jest malutki i poręczny, na obiekcie ma to mega plus, zwłaszcza gdy trzeba nim operować w trudno dostępnych miejscach.

 • Ja proponuję i używam Sonel cmm-10. Kosztuje 2 stówy ale mierzy wszystkie potrzebne zakresy i w deklaracji ma dosyć male błedy pomiarów. 

  jest jeszcze mustool ktory ma multimetr połączony z oscyloskopem. Pytanie tylko czy za te pieiadze to Ci potrzebne, bo w mustoolu płaci się za jakość wykonania kolorowego wyświetlacza:)

 • Przy zakupie zwróć uwagę przede wszystkim na funkcję które są ci potrzebne i ich dokładność jakie ty używasz a podstawowe funkcje to pomiar prądu AC, DC, przejście, amperomierz

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Multimetr musi być taki żeby mierzył to co chcemy mierzyć z taką dokładnością jaka jest nam potrzebna i w takich zakresach w jakich chcemy mierzyć. Ja mam kilka. Jeden to kilka lampek pokazujących napięcie stałe zmienne zwarcie i wartość, takie 2 patyczki :) a i test RCD. Drugi troszkę większy pokaże mi jescze prąd opór kierunek przewodzenia wartości kondensatorów i inne cuda. Trzeci posiada świadectwo wzorcowania i jak coś nim zmierzę to wiem, że mogę się podoprzeć tym pomiarem wydając jakąś opinię. Czwarty...  Czyli jaki wybrać.  Taki z auto offem bo się nie rozładuje jak zapomnimy wyłączyć :)

 • Polecam Ci UNI-T UT18D https://www.ceneo.pl/85846856

  Cena atrakcyjna, nie ulega awarii, pokazuje dokładne wskazania przy sprawdzaniu napiecia, mozliwość sprawdzenia ciągłości przewodów, podświetlany wyświetlacz, czytelny. Używam już kilka lat.

 • Należy zwrócić uwagę czy ma funkcje pomiarowe których potrzebujesz. Pomiar napięcia przemiennego AC, Stałego DC, Ciągłośći obwodu

 • Kup najzwyklejszy z Castoramy albo innego marketu budowlanego i będzie git ;)

 • Pytanie do czego potrzebujesz i jak często bedziesz go używać. Jeżeli tylko sporadycznie i na swoje potrzeby wystarczy jakiś markietowy. Napewno sprawdzi się równie dobrze jak te z górnej półki.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Proponuję zapoznać się z poniższym materiałem i zwrócić uwagę na błędy ;) Błedy mierników oczywiście :)

  https://www.tim.pl/strefa-porad/Miernik-przyrzad-pomiarowy-a-moze-wskaznik-Ulatwiamy-zadanie

 • Zwykły taki do 20 zeta wystarczy. Przynajmniej nie szkoda wyrzucić za kilka lat bo i tak elektronika padnie. Na allegro są fajne https://allegro.pl/kategoria/diagnostyka-i-pomiary-multimetry-259563?bmatch=cl-dict201214-ctx-aut-1-