6 odpowiedzi

Sprawdź

jaki monitoring do domu jednorodzinnego

TomaszSz 1 pkt dodane:

Witam, szukam odpowiedni monitoring do mojego domu. Potrzebuję kamery zewnętrzne najlepiej po Wifi  3 max 4 szt. Czy macie coś sprawdzonego, co możecie polecić?

 • Dahua albo Hikvision innych raczej nie montuje, wystrzegaj się tanich kamer z allegro. Co do tego wifi, to słabo to widzę, tak czy siak potrzebujesz jakiś przewód doprowadzić do kamery. Rozwiązaniem może być  tu UTP, zasilanie i łączność za pomocą jednego przewodu. To ma być monitoring który zapewni Ci bezpieczeństwo i ciągłość nagrywania, postaw na podłączenie tego przewodem.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Proponuje system kamer Dahua, jest bardzo łatwy w konfiguracji i montażu, stosuję go w wielu miejscach i jeszcze nie zdażyło się by klient był nie zadowolony, ponad to jakość obrazu nawet w tańszych modelach jest bardzo fajna i cena do jakości też jest moim zdaniem adekwatna. 

 • Piotrze, monitoring dla potrzeb własnych, oczywiście przyda się karta pamięci jak jest taka opcja. zasięg max 10 m (do odczytu nr. rejestracyjnych lub twarzy), planuję montaż na wysokości 3 do 4 m więc ochrony przed atakami nie potrzebuję, dodatkowo teren jest ogrodzony.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Co chcesz zrobić z nagraniami?
  Czy tylko na potrzeby własne, czy np. nagrania mają być dowodem w postępowaniu sądowym?
  Jaki obszar ma byc monitorowany? Z jakiej odległości maja być widoczne detale np. numery rejestracyjne czy możliwość rozpoznawania twarzy?
  Czy jest przewidziana jakaś automatyzacja (analiza obrazu)?
  Czy istnieje konieczność ochrony kamer przed aktami wandalizmu?

  Polecam:

  Monitoring wizyjny a prawo do prywatności. Co mówią przepisy (RODO, Kodeks cywilny, Kodeks karny)