13 odpowiedzi

Sprawdź

Jaką latarkę czołową wybrać, żeby była jak najbardziej uniwersalna?

Moderator Zbigniew dodane:

Podpowiecie?

 • LukkiSto 7 pkt

  W zależności jaki budżet chcesz przeznaczyć na taką latarkę. Cny zaczynają się od 50zł do 500zł nawet. Musisz się zastanowić również czy potrzebujesz bardziej uniwersalnej czy może z soczeką i światłem skupionym. Ważne jest również dobranie mocy - zbyt mocna (dużo lm) też nie jest dobra bo oczy się męcza jak skupiasz się na pracy w rozdzielnicy. Oglądnij test z załacznika.

 • Peter45 0 pkt

  Od dawna używam lampy czołowej bernera jest niezawodna daje dobre światło możliwość wypięcia i używania jako ręcznej latarki z magnesem. 

 • cbool10 0 pkt

  Ja mam dwie latarki z Decathlonu

  Pierwsza pokrętło jako włącznik jest jak dla mnie dobrym pomysłem jak się już nauczy w którą stronę co jest to jest dużo wygodniejsze od przycisku przynajmniej dla mnie. Niestety trzeba w niej uważać na to żeby tego pokrętła czymś nie zahaczyć. Mi się tak wyrwało w samochodzie i gdzieś je wcięło. Fajnie ma przemyślane tryby. Najczęściej używałem pierwszego czyli 30lm i ciepla/neutralna barwa światła. Do grzebania w rozdzielnicy czy przy chodzeniu po jakiś ciemnych korytarzach świetna sprawa.

  Drugą niedawno kupiłem i też ma tryb 30lm wyjmowane Aku w razie czego można baterie aaa wstawić. Minus jest taki że jest trochę ciężka. W tej pierwszej w miarę się to rozkłada.

 • KW 0 pkt

  PETZL

 • gelotek 10 pkt

  Z czystym sumieniem polece cczołówki BLACK Diamond. Sprzęt rewelacja lekkie głowy nieurwie ;) a i dobre zażądzanie energią polecam
   

 • Dariusz 0 pkt

  Latarka hilti. Polecam 

 • M&M Elektryka 1 pkt

  Witam. Ja używam od lat wyrobów firmy PETZL. Aktualnie mam w posiadaniu model ACTIK w kolorze czarnym. Do teko kilka kompletów akumulatorków ENELOOP i według mnie jest to bardzo dobry zestaw. Pozdrawiam, elektryk Kraków

 • EL-ROJ 31 pkt

  Cześć! Ja używam w pracy i na wyprawach górskich latarek Olight. Są bardzo wytrzymałe, MEGA jasne, a do tego raz zakupione będą sprawnie działać przez lata :) 

 • mironwawrzusiak 5 pkt

  Ja od ponad 10 lat używam czołówki Petzl MYO XP. Ilością światła nie powala (wg danych jedynie 85 lumenów) ale długo trzyma.

  Na plus to, że jest zasilana z trzech akumulatorków AA więc nie trzeba się przejmować jej ładowaniem tylko można szybko wymienić akumulatorki.

   

   

 • Br3xPL 3 pkt

  Przy kupnie polecam się kierować przedewszystim waga oraz regulowana dobrej jakości opaską najlepiej żeby przy pracy nawet nie czuć że ją mamy. Ważny aspektami są również bateria dobrze jakby miała z 6000mAh. Była wytrzymała na naszym środowisku pracy (odporna na uderzenia wodę) no i oczywiście lampka do 1000 lm.