9 odpowiedzi

Sprawdź

Jak zgodnie z normą układać przewody na suficie?

Witek P 0 pkt dodane:

Czy jest w ogóle jakaś norma?

 • Muzi77 9 pkt

  Nie ma żadnych norm układania przewodów. Wazne by były ułożone w prostej linii by później jakby co nie wwiercic sie w przewód.

 • Mikel98 7 pkt

  Nie ma żadnej normy, układaj je z rozsądkiem, proste linie tak aby w przyszłości jeżeli np. będziesz chciał coś przykręcić do sufitu to będziesz miał pewność gdzie idą przewody

 • gelotek 0 pkt

  Przedmówcy napisali dokładnie o tym jak układac ja od siebie dodam że w tym układaniu na sufitach super sprawdzają się osadzaki. Polecam wydać te parę tyś napewno szybko się zwróci :)
  Osadzakiem tez fajnie po podłodze mocuje się przewody ;)
  https://youtu.be/EdP2aKa3UnE

   

 • Br3xPL 206 pkt

  Nie ma norm określających sposób montażu instalacji elektrycznej na suficie. Ale kable montujemy zgodnie z rozsądkiem tzn. proste linie ułożenia kabli oraz myślimy o przyszłości, układamy tak żeby ich nie uszkodzić lampami i innymi rzeczami zawieszanymi na suficie.

 • Peter45 0 pkt

  Nie ma jako takich norm opisujących montaż instalacji na suficie. Raczej zdrowy rozsądek i trzymanie się prostych reguł. Proste linie nie żadne skosy. Kable układamy tak by nie były narażone w przyszłości na uszkodzenia np przy montażu lamp i innych rzeczy. Robić szkice i zdjęcia.

  Proste przykłady.. 

 • JacekJ 0 pkt

  Zgodnie ze sztuką a nie norma trzymaj się zawsze trasy najbardziej oczywistej do przewidzenia przez następnych którzy przyjdą po Tobie.

   

  Pozdrawiam

 • Piotr Bibik

  Strefy układania kabli i przewodów na ścianach są określone w Normie N SEP-E-002. Norma ta nie określa stref układania kabli i przewodów na suficie. Nie znam również żadnej innej normy lub innego aktu prawnego, który by opisywał strefy prowadzenia kabli lub przewodów na suficie.