Przeczytano 1 569 razy

Jak zapewnić zasilanie placu budowy?

Kupiłem działke pod lasem na końcu drogi na na razie nie ma tam pradu. Jak zorganizować prąd i dołączyc się do zasilania? Do najbliższego sąsiada mam z 600m

Odpowiedzi (13)

 • U nas firma miała swój agregat i na nim cały czas działali

 • Ja polem kupić dobry agregat, już kilka budów odwiedziłem gdzie robią nawet wykończenia jeszcze na agregacie i nie ma problemu że jest za słaby czy coś.

 • Przed rozpoczęciem budowy nie sprawdziłeś możliwości przyłącza prądu u dystrybutora energi? Jeżeli tego nie zrobiłeś to w pierwszej kolejności złóż wniosek bo to będzie najprostsza możliwość a i tak to będziesz musiał zrobić. Jeżeli potrzebujesz coś na szybko to możesz zakupić agregat prądotwórczy - powinien wystarczyć taki 3kW 1-F. Możesz wtedy zasilić oświetlenie, elektro narzędzia itp. 

  Z polecanych agregatów to np. Fogo

 • Cześć! Najlepiej przed rozpoczęciem budowy będzie załatwienie sobie przyłącza budowlanego. Trzeba się skontaktować z dostawca energii i poprosić o przygotowanie warunków. Otrzymamy także informację kiedy powstanie linia zasilająca. Jeżeli bedzie ona na wiosnę i wówczas ruszają prace budowlane, to dobrze. Jeżeli dopiero latem, to proponuję do tego czasu zasilać wszystko za pomocą agragetu. Jak złożyć wniosek? Prezentuje poniższy filmik :)

 • Fotofoltaika off-grid,moduły (panele) na dachu budy czy zaplecza,przy mocy do 1kWp pozwoli na oświetlenie,ładowanie baterii urządzeń - koszt do 2000pln w zależnisci od ilości pojemności akumulatorów można zrobić np 6kW na falowniku hybrydowym docelowo przenieść na dach domu i korzystać dalej.

  na załączonym zdjęciu 5kWp z inwerterem volta sinus 5000 i używaną baterią z wózka widłowego obsłużył 2 letni okres budowy,teraz działa jako zasilanie rezerwowe.

  agregat prądotwórczy też będzie potrzebny tylko przy większych obciążeniach np. spawanie

 • Najlepszym sposobem jest agregat prądotwórczy.

 • Postaw, włącz i sprawdzisz jak się niesie w głuszy d*więk. Dmuchawa w niedzielę ci nie przeszkadza czy kosiarka ?

 • ajotnet - 600m do sąsiada to co to za agregat musiałby być albo jakie ucho musiałby mieć sąsiad ;)

 • Zapytaj się jeszcze wcześniej czy budowa domu pod lasem i warczący agregat nie uruchomi ich nieprzyjaznie do "nowego sąsiada" zanim sie wprowadzisz bo będziesz persona non grata....

 • Złożyć wniosek i czekać na prąd budowlany w zależności od usługodawcy na danym terenie. Choć jak się popatrzy na rachunek za prąd budowlany - 300 pln za 10kWh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To idź po ten agregat. Teraźniejsze budowy daja radę na akumulatorach do wkrętarek czy wiertarek itp sprzetu. Beton czy zaprawe to gruszką przywiozą nawet pół kubika... Jak policzysz materiały, wode, prąd i cas mieszania czegokolwiek to zobacz w zakupie beton, tynk itp...