Przeczytano 511 razy

Jak to jest z ta technologią nanoPV, czy jest juz stosowana?

 chodzi mi o zapowiadane szyby z powłoką z kropek kwantowych – czy gdzieś zostało to wdrożone? Albo ew. kiedy realnie będzie? Bo była mowa, że to rachunki za prąd obniżą się o kilkadziesiąt procent,itp. Jestem ciekaw czy ktos cos wie :)

Odpowiedzi (5)

  • Pierwsza linia produkująca te szyby ruszyła w grudniu ubiegłego roku. Z tego co mi wiadomo produkt nie jest jeszcze powszechnie dostępny, jednak pierwsze wdrożenia miały już miejsce - głównie na terenie Skandynawii, ale również w Polsce - na fasadzie fabryki produkującej te szyby. Myślę, że jeszcze trochę będziemy musieli poczekać zanim to rozwiązanie stanie się ogólnodostępne.

  • Polski MLSystem ma ruszyć z produkcją opatentowanej szyby Quantum Glass wykonanej we wspomnianej technologi w pierwszym półroczu 2021r. Obecnie są przygotowywane linie technologiczne do produkcji tejże szyby.

  • wszystko fajnie pięknie, ale gdzies juz takie wdrozenia sa? np. w mieszkalnictwie? i rzeczywiscie sa nizsze koszty za energie?

  • NanoPV  czy kropki kwantowe ...  Są już opatentowane i wdrażane rozwiązania.  Co ciekawe np. przez firmę polską.  Polecam film:  QuantumGlass

  • Z tego co wiem jeszcze nie, ale na Podkarpaciu powstaje już pierwsza hala produkcyjna. Rozpoczęcie produkcji planowane jest w połowie przyszłego roku. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?