13 odpowiedzi

Sprawdź

Jak radzicie sobie w zimie na budowach ?

Szymon028 145 pkt dodane:

Jak radzicie sobie w zimie na budowach ?

Czym poza gorącą herbatą i kawą ogrzewacie się na budowie ?

Ubieracie po 2 pary spodni i skarpet , grzejecie na budowie jeśli tak to czym, a może pracujecie tak szybko że nie czujecie w ogóle zimna ?

A może odzież podgrzewana ? Co według was najlepiej się sprawdza?

 • Ja już 7lat grzeje się kurtką milwakuee M12 i mogę się powiedzieć z czystym sumieniem ze było to najlepiej wydane 250e w życiu. Naprawdę gorąco polecam. 

 • Z uwagi na częste braki w mocy przyłączy na robotach które robię używam nagrzewnicy gazowej. Lub farelki wystawianej do mniejszego pomieszczenia do którego wchodzę aby się ogrzać. 

 • Przede wszystkim, oczywiście odzież robocza ( w moim przypadku ogrodniczki, pod tego coś termoaktywnego, bądź dresik, bluza, kurteczka, czapeczka, rekawiczki, no i kawunia, bez której ciężko się obejść, oczywiście ciepłe posiłki jak najbardziej na plus. Czasem jeszcze zdarzy się fajna ekipa ludzi i można odpalić eleganckie ognisko, przy tym podgrzać jakąś kiełbaskę

 • Na zimę szukamy jak wiemy w pomieszczeniach zajęcia, zazwyczaj. Jak się nie da to ogrzewanie elektryczne jakie by nie było, ale pożerają dużo kilowatów innym ekipom.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ja mam nagrzewnice 12 kW ;) i uważam że jest to optymalna moc, ponieważ na budowach które nie są szczelne ciepło szybko ucieka, a takie "maleństwo" jest w stanie ładnie i szybko doprowadzić temperaturę do komfortowej :) Przy okazji jeszcze wystarcza mocy (przy domkach jednorodzinnych) na podłączenie odkurzacza i elektronarzędzi.

  Mam wykonaną taką małą przenośną rozdzielnicę, w której założyłem przekaźnik priorytetowy który w razie przekroczenia maksymalnej mocy odłącza jedną fazę z grzałek nagrzewnicy, dzięki czemu używanie nawet dużego obciążenia w postaci elektronarzędzi nie stanowi kłopotu (np. oświetlenie + odkurzacz + bruzdownica).

  https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?category=ALL&dir=asc&limit=24&order=p3m&p=1& 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Jeżeli już jest prąd to: 

  Nagrzewnica elektryczna 30kW 3f 400V 43,5A IP24 EHT 30 500.301 – ALFAKO | TIM SA

  Jeżeli prądu niema to:

  Nagrzewnica gazowa 30kW 90-084 – NEO TOOLS | TIM SA

  Oczywiście moc trzeba sobie dobrać do swoich potrzeb. 

  Ja na początku miałem taką, ale przy -5 stopni na zewnątrz średnio dawała radę, ale przynajmniej śniadanie można było zjeść komfortowo siedząc przy niej

  Nagrzewnica elektryczna 3kW 1f 230V 14,5A IP24 EPH 3 500.302 – ALFAKO | TIM SA