2 odpowiedzi

Sprawdź

inteligentny dom jak zrobić samemu?

Hetman 1 pkt dodane:

Znam podstawy elektryki, i chciałem sam zrobić u siebie w domu inteligentna instalację. Dom już wybudowany wieć raczej rozwiązania bezprzewodowe, zastanawiam się nad Supla, Blebox, czy Exta Life? Czy poza podłączeniem systemu jeszcze coś powinienem uwzględnić?

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  No to stosujemy do puszkowe moduły jeżeli zdecydujesz się na extra life to zaczynamy od centrum sterowania EFC-01. Na światło zastosuj ROP-21 (jednokanałowy) lub ROP-22 (dwukanałowy). Zerknij na max obciążenie i rodzaj lamp ledów podłączymy mniej niż tradycyjnych żarówek.  Zasięg możesz zwiększyć o 250m retransmiterem REP-21, ale co słyszałem później może być problem z aktualizacją, ale ich nie ma zbyt często.

  Do sterowania bram ROB-21

  Do sterowania roletami SRP-22

  Do sterowania led RGBW SRL-22

  Do ściemniania oświetlenia RDP-21

  Jeżeli chcesz się bardziej wgłębić w temat polecam szkolenia: https://szkolenia.tim.pl/videoszkolenia/automatyka-budynkowa-exta-life-efc-01-kontroler-systemu/

 • Rozwiń co rozumiesz pod pojęciem inteligentny dom, jakie masz oczekiwania od systemu.

  Jeśli interesuje Cię tylko zabawa oświetleniem i roletami to mogę Ci polecić Suple. Blebox nie znam a z exta life mam nieprzyjemne wspomnienia (głównie przez zbyt wolny rozwój względem obiecanych funkcjonalności). 

  A co do modułów wkładanych do puszki to jeśli nie masz przewidzianych puszek kieszeniowych albo conajmniej pogłębianych (80mm głębokości) to może być ciężko się zmieścić. Nie jest to nie możliwe ale nie jest to łatwe w niektórych przypadkach.