4 odpowiedzi

Sprawdź

Intelegetny dom na satelu

Szwajcar 0 pkt dodane:

Co sądzicie o i lnteligetnym domu poprzez centrale satela i przekaźniki ors sterujace oświetleniem i roletami. Samo programowanie trochę zajmuje wiem że na innych systemach jest to łatwiejsze lecz pytanie jak to się sprawdza po latach.

Zrobiłem już parę budynków w ciągu roku na satelu i jestem ciekawy czy nie nudzi sie to ludziom po latach czy nie jest za mało opcji 

  • Absolutnie nie łączyłbym automatyki sterującej instalacją elektryczną z alarmem.

    Moim zdaniem lepiej uniezależnić te dwie instalacje ze względu na bezpieczeństwo.

  • Satel jest trwałym i pewnym rozwiązaniem. Programowanie jest trudne, trzeba przebrnąć przez te wszystkie obszerne instrukcje, pomoc techniczną która nie zawsze jest kompetentna (miałem przypadki ze wiedziałem więcej niż osoby z pomocy technicznej) ale odwdzięcza się to bardzo niską awaryjnością. 
    Ja osobiście preferuję nie łączyć alarmu z innymi systemami sterowania, gdyż tu w dużej mierze chodzi o bezpieczeństwo. A wiadomo jak teraz łatwo dostać się na telefon. Jeden link w który klikniesz i już masz wirusa w telefonie. Wystarczy roztargnienie lub "automatyczne" kliknięcie w x na okienku reklamy na podejrzanych stronach. 
    Kwestia zainteresowania sterowaniem to pytanie dla inwestorów czego oczekują. Musisz dosyć dobrze poznać ich potrzeby i zawsze zostawić sobie jakiś zapas miejsca, zapas przewodów bo komuś może się zachcieć za 2 lata sterować podlewaniem trawnika. Tu już trzeba umieć przekonać inwestora że warto dołożyć te parę przewodów więcej ("może leżeć, jeść nie woła") i jakąś większą rozdzielnicę z zapasem aby później skutecznie odpowiedzieć na ich oczekiwania. Jeśli masz np sterowanie rolet i oświetlenia to jak może się tu znudzić sterowanie? Jakich dodatkowych opcji możesz tu oczekiwać? 

  • Cześć! Rozwiązania automatyki budynkowej oparte na SATELU faktycznie działają niezawodnie. Osobiście jednak jestem zwolennikiem wyodrębnienia automatyki sterującej domem od systemów alarmowych oraz monitoringu wizyjnego. Unikamy niepotrzebnych problemów w przypadku włamania i pytań o certyfikację poszczególnych elementów systemu alarmowego. 

  • Ja mam Integre 64 i właśnie sterowanie roletami i częścią oświetlenia oraz alarmem. Programowanie jest dość trudne ale potem łatwe w użytkowaniu.