14 odpowiedzi

Sprawdź

Gniazda

Budzia 121 pkt dodane:

Opłacają się gniazda wysuwane Żr ściany lub podłogo? Są bezpieczne i wygodne czy zwykle

lepsze ? 

 • LucasT 145 pkt

  Osobiście nie polecam. Jak powiedzieli przedmowcy budzi się jak jasny pieron.  Do tego otwierać brudną łapą jest irytujące. 

  Co do pokoju to to jest moim zdaniem nieprzydatne. zdecydowanie wolę wyprowadzić listwa z zabezpieczeniem. Z gniazdem w podłodze nawet nie możesz zbytnio pomyśleć o przemeblowaniu...

 • Inela 48 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Jeżeli będziesz miał biurko na środku pokoju to gniazdo podłogowe napewno sie sprawdzi i to bardzo dobrze. Jest tak samo bezpieczne jak wszystkie inne gniazda. Przeważnie takie gniazda stosowane są w biurach. Posiadam gniazda wysuwane z blatu kuchennego, fajna sprawa. Ściana po między blatem a szafkami wygląda świetnie bez gniazd. Jedyny problem jest taki że często trzeba czyścić okruchy wpadające do środka i po mniędzy szczeliny takich gniazd wysuwanych.

 • ajotnet 132 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Średnio przydatne te gniazda, może czasem pod ławą przy sofie do lapka czy tableta niewidoczne zamykane podłogowe. Co do kuchni i blatów problem z drobinkami i okruchami, a dla niezdarnych zalane sokiem średnia przyjemność. W kuchni się dużo dzieje więc ścienne najbardziej podręczne. Ładne są ale sami powiedzcie ile razy by wam sie chciało rękami upierniczonymi w cieście wysuwać i wsuwać jak tam akurat jest najważniejszy blat roboczy nie wystający knot z blatu bez możliwości go przesunięcia bo stolnica jest i gary z farszem ! Pozatym jak mamy takie gniazdo zrezygnujemy z jakiejś szuflady lub półki bo to jak nie zajmuje miejsca na górze to pod blatem...

 • ajotnet 132 pkt

  Nie wszystkie ściemniacze obsługują różne rodzaje i producentów żarówek. 

  Dani producenci czasem robia to tylko po to aby kupic u nich żarówki i ściemniacze. Jeżeli sa możliwości można ściemniacze wsadzić sobie do rozdzielnicy i sterować nimi z pozycji włącznika czy pilota a nawet telefonu i tableta. W razie czego możemy wymienić ściemniacze tkzw. dimery... a wiemy że świat idzie do przodu i co troche mamy coś lepszego i nowszego bardziej sprawniejszego. Nie zawsze jest tak że mamy pełen zakres regulacji w ściemniaczach. Można też zamontować puszke kieszeniową z SIMET-u tkzw. kangurek.

  Puszka podtynkowa podwójna 60mm głęboka niebieska SE2x60G 34159203 – SIMET | TIM SA

  gdzie upchamy jakiś moduł elektroniczny a przyciskiem dzwonkowym możemy sterować żarówkami.

   

 • Budzia 121 pkt

  Ja się zastanawiam między tymi gniazdami i włącznikiem i wyłącznikiem dotykowym 

 • Dziubek 59 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Sam mam budowę i się zastanawiam nad nimi