10 odpowiedzi

Sprawdź

dzień dobry, który sposób montażu puszek jest lepszy? z wierceniem otworu dla przewodu jak w zdj. nr 1 czy wycinać "bruzdę" ja na zdj. nr 2 ? mile widziane wady/zalety obydwu. pozdrawiam

Maciekgreg 0 pkt dodane:
 • Szybciej wykonasz to na bruzdach. krótki odcinek pewnie że można "przeciągać" ale czas to pieniądz. 

 • Jeśli samemu kleisz puszki, to wiercąc oszczędzasz na zaprawie i na czasie, do tego kabel nie wypycha puszki na zewnątrz. 

 • Jeszcze sobie pomyślałem że może czasem jednak lepiej bruzdy gdyby trzeba było np później przenieść gniazdko,bo np jest kolizja z kaloryferem.  Wydaje mi się to trudniejsze przy samym otworze.

 • Nie ma żadnego znaczenia jaki sposób wybierzesz  .Ale przy tym rodzaju akurat purtaja lepsze rozwiązanie jest takie jak  na zdjęciu ze względu na rodzaj pustaka. :).Ale nie jest to aż taka olbrzymia różnica 

 • Nie ma to znaczenia tylko zależy ile jest przewodów do puszki i jaki materiał ścian. Każda metoda dobra aby tynkarz był zadowolony i inwestor. Zawsze można się do czegoś przyczepić. Daj klienta, a paragraf znajdziemy...

 • Jesli budynek jest w stanie surowym to przewody montuje sie na cegle , bloczku czymkolwiek, tynk przykryje otwory pod puszki lepiej powywiercać, łatwiej póżniej tynkarzowi tynkowac.. Jesli sa juz tynki to wiadomo trzeba wycinac, wykuwac bruzdy i oczywiście wykuc lub wywiercic otwory pod puszki.  .

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Ja wierce otwór, wszystko jest stabilniejsze.Dla tynkarza mniej wygodne bo do obsadzenia puszki i tak musi ja wyjąć i jak jest np:5przewodów to ma więcej roboty, ale nie wyrwie pół metra przewodu ze ściany jaak to zwykle bywa.

  Bruzda szybsza w wykonaniu, ale mniej się to wszystko trzyma w kupie, natomiast tynkarz ma łatwiej bo tylko uchyla puszke razem z przewodami żeby ją wkleić.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Od zawsze wierce dziurę a nawet dwie jak jest potrzeba do puszki na przewody. Przy montażu puszek jest to bardzo wygodne bo przewód nie odpycha puszki. Czasami jest tak że próbujesz wywiercić dziurę a odpadnie Tobie pół dziurawki to wtedy robię w bruździe.

  Znowu mój kolega z pracy zawsze robi bruzdy bo twierdzi że mu tak wygodniej później montować puszki.

  Tak naprawdę jedna i druga metoda jest poprawna, wszystko zależy od danej osoby.

  Napewno przy montażu 1 sposobem wygląda to bardziej estetycznie, mniej zużytego kleju, przy montażu póżniej puszki, sama puszka lepiej trzyma - (jak jest dopasowana do samego otworu, bez bruzdy),  nie wyszarpiesz przewodu razem z puszką, bo jest w dziurze.

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że jak tynkarz wejdzie to w 1 przypadku zniknie Ci parę kontaktów i będziesz ich szukać potem. Ale ciekawe pytanie.

 • Robiłem teraz u siebie, ale postawiłem na puszki w gniazdkach, podobno się teraz tak robi