17 odpowiedzi

Sprawdź

Czym zastąpić

TomaszSz 0 pkt dodane:

Witam, mam takie pytanie, w zeszłym roku założyłem fotowoltaikę 5,5 KW, oczywiście rachunki za prąd mi spadły, ale dalej mam problem z piecem gazowym. Ogrzewam nim dom oraz wodę , rachunki są dosyć duże. Na dzień dzisiejsz zastanawiam sie czym mogę zastapić wspomniany piec na coś tańszego? Może ktoś z Państwa spotkał się z takim tematem,  jakie źródło ciepła możecie doradzić , może jest opcja programu czyste powietrze ( gdzie o to pytać ), jak znacie fachowca który, zajmuje się takimi tematami, wykonuje takie prace to również proszę o kontakt.

 • Kubaaq8 0 pkt

  Pompy ciepła są ponoć bardzo dobre ale trzeba dobre badania gruntu i nie jest to tania rzecz 

 • Kubaaq8 0 pkt

  Jeżeli chodzi o samą wodę polecam osobiście kolektor słoneczny. Nie jest drogi łatwy w zamontowaniu a woda aż parzy.

 • Katol -1 pkt

  Kocioł gazowy ma sens jak dom jest dobrze ocieplony, dobrze zaizolowany i oczywiście musi być dobrany do wielkości ogrzewanej powierzchni. Może sprawdź jak wygląda u Ciebie sprawa z tym właśnie ociepleniem? albo czy nie masz zbyt małego kotła, lub czy parametry kotła są dobrze dobrane. Przerabianie instalacji pod kątem innego źrudła ciepła napewno bedzie kosztowne. spróbój wyeliminować pierwsze te punktu o których mówię. 

 • Maciej 0 pkt

  Jeżeli masz nadwyżkę prądu, i nie chcesz inwestować w pompę ciepłą to rozważ bufor + grzałki.

 • LucasT 2 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  A z ciekawości jaki masz piec? Przez ostatni rok wczytywalem się i wybrałem wiessmanna 200 właśnie że względu na obsługę fotowoltaiki.  W niektórych piecach rozchodzi się o ustawienia.

 • Mikel98 0 pkt

  Jeżeli masz grzejniki to pompa ciepła będzie nieodpowiednia, ponieważ działa na niskim parametrze, mimo dofinansowań to pompa ciepa i tak tanio nie wyjdzie. Jest jeszcze możliwość założenia kolektora słonecznego ale nie wiem jak to wygląda cenowo.

 • LucasT 2 pkt

  Nie wiem czy pompa ciepła to faktycznie dobry wybór bo skonczy się na 30 tyś, demontaż starego pieca, z którym też trzeba coś zrobić. 

  Gdybyśmy mieli mrozy po 20 st (w tym roku wyjątek) to sam bym sie zastanawial, ale zwyczajnie nie zwróci mi się to przez 10 lat. 

 • Pakier12 0 pkt

  Jeżeli jesteś podłączony do gazu albo nawet masz tylko rurę z gazem do której można się podłączyć to zapomnij o dotacji z czystego powietrza na źródło ciepła. Przerabiany temat. Szkoda zgłaszasz bo strata czasu. Masz gaz to tylko na koszt własny np piec na pellet albo grzejniki elektryczne lub piec indukcyjny. Pozdrawiam i proszę o 👍🏻

 • Jacek Niżyński

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Panie TomaszSz podaj proszę jeszcze następujące informacje:

  Jaki jest system ogrzewania: podłogówka grzejniki?

  Powierzchnia domu 

  Czy dom jest ocieplony jakie sa okna 

  ilu jest użytkowników ( głównie chodzi o wyliczenie CWU)

  Możesz podać również ile m3 gazu zużywasz rocznie.