Czy warto śledzić najnowsze zdobycze nauki i techniki ?
@Piotr Bibik podesłał mi ostatnio artykuł dotyczący samonaprawiających się elementów elektronicznych złożonych na bazie organicznej, a właściwie bakterii. Pierwotnie pomyślałem artykuł jakich wiele, ale później przyszła refleksja. Teraz traktuje to jako ciekawostkę, ale ile to już razy nawet za mojego życia nie przypuszczałem żeby jakiś pomysł miał jakieś przełożenie na życie a tu bach ! Czy to płaskie ekrany, komputery wielkości paczki papierosów, telefonia komórkowa, itd. itp. Kiedyś myślałem ze szkoda może zawracać sobie tym głowę bo trzeba się skupić na obwodach, zasilaniach itd. a to takie laboratoryjne bajki. Jako fachowcy ile czasu poświęcamy na szukanie nowinek, czytaniu o nowych technologiach, dowiadywaniu się... Teraz to może niejednokrotnie gdy sie o pewnych rzeczach czyta lub słyszy myśli się że to mrzonki. Ale one właśnie stoją za drzwiami.
Ciekaw jestem co o tym sądzicie.
Odpowiedzi (4)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Technologia, która ostatnio wprowadziła mnie w osłupienie to aplikacja Siemensa SidiroAR do wizualizacji rozdzielnic w rzeczywistości rozszerzonej.
Polecam pobrać sobie ją ze Sklepu Play SidiroAR – i uruchomić bez rejestracji.
Nawet nie próbuję rozpisywać się jakie to daje możliwości na każdym etapie, od koncepcji projektu ... do uruchomienia.
Fragment z instrukcji aplikacji; https://youtu.be/bjuCC4gXC4A?t=54
-
Interesować się zawsze warto może akurat pojawi się jakieś ciekawe rozwiązanie problemu który masz, albo pomysłu który odkładasz w czasie "bo za dużo roboty z tym" tym bardziej że pracujemy w branży która bardzo szybko się rozwija, takie ciekawostkowe artykuły mogą nam dawać perspektywę przyszłości.
Idealnym przykładem jest mikrofalówka która kiedyś była technologią wojskową a teraz jest obecna w prawie każdym domu. Niestety takie nowinki mają kilka wad jak wszystko, są drogie i jeszcze nie przetestowane- nie mówię tu o testach labolatoryjnych tylko o teście "życia". Jak widać na każdym kroku świat zmierza do cyfryzacji.
-
Pamiętam taką historię, której sam doświadczyłem.
Kiedyś dawno, dawno temu za górami, za lasami miałem okazję pracować z gościem mocno interesującym się IT.
Pewnego dnia przy śniadaniu wspomniał o lodówce posiadającej dostęp do internetu (wyczytał w jakichś gazetach branżowych). Wywiązała się z tego bardzo burzliwa dyskusja "jak to", "niemożliwe", "co ty piep..." itd. Niewiele brakowało, aby między kilkoma panami do bitki doszło. z tak błahego jak wydawać by się mogło powodu.
Teraz po latach nieraz wspominamy sobie tę historię z kolegami sprzed lat ;)
Czytaj także:
Czy warto dołożyć i zamontować Selfę?
Proszę o opinię i dobrą radę w poniższej sprawie. Zaciekawiły mnie
Czy warto odśnieżać PV?
Jakie jest Wasze zdanie? Warto, czy nie warto odśnieżać panele foto
Czy Warto Brać Udział w Wystawach i Targach Elektroniki?
Jaka jest Wasza opinia?W Polsce odbywa się wiele prestiżowych wysta
[QUIZ] Trochę techniki i się gubimy… Czy odróżnisz sztucz
Zadaliśmy kilka technicznych pytań ekspertowi i sztucznej inteligen
[QUIZ] Trochę techniki i się gubimy… Czy odróżnisz sztucz
Czy technologia zdolna jest dorównać ludzkiej ekspertyzie, czy może
Co to jest PWM i jakie ma zastosowania w elektronice?
Poznaj tajniki modulacji szerokości impulsu (PWM) i odkryj, jak klu
Można powiedzieć, że to co wczoraj była nowością dzisiaj jest już codziennością. Przecież jeszcze 15 lat temu tylko na filmach można było zobaczyć, że gdy wchodzimy do naszego domu i powiemy dzień dobry to zapali się światło w całym domu/mieszkaniu, a gdy powiem "kino" to włączy mi się netflix, rolety zjadą do dołu, a światło przygaśnie. Jest to jeden z wielu przykładów tego, że otaczający nas świat automatyki zmienia się bardzo szybko i musimy się do niego dostosować.
Elektrycy, automatycy, projektanci powinny być cały czas na bieżąco z nowymi rozwiązaniami, ponieważ za chwile nowoczesne rozwiązania stają się powoli codziennością.
Właśnie wróciłem z Targów Warsaw Automatica i podczas wielu rozmów z gośćmi słyszałem, że nawet nie wiedzieli jakie już można stosować rozwiązania, które mogą również usprawnić i ułatwić ich pracę.
Więc moje zdanie jest takie, że kto się nie rozwija ten zostaje w tyle.